laupäev, 21. juuni 2014

"The 5th Wave" - Rick Yancey

1. raamat sarjas "The 5th Wave"

Tulnukad hävitavad inimkonda lainetena.
Esimene laine seiskas kogu tehnoloogia, teise lainena tapsid tõusulained rannikutel miljoneid inimesi. Kolmas laine tõi endaga katku ja neljas mõrtsukad, kes nägid välja nagu tavalised inimesed, kuni nad sul ajud välja lasid.  
Viies laine on tulekul. Mis see endaga kaasa toob? Keda usaldada? Kui hulluks  olukord muutub, enne kui see kõik lõppeb?
Cassie on kaotanud kõik. Ta on juba mõnda aega üksi ja pole enam kindel, et on mõistuse juures. Kuid ta andis lubaduse ja peab seda või sureb üritades.
Zombie oli katku suremas, kuid päästeti. Ta ei suuda endale andestada, et oma perekonda alt vedas. Ta  on kõigeks valmis, et oma väärtust tõestada. 
Nuggat on 6-aastane. Ta nägi oma ema suremas ja vihkab kirglikult tulnukaid.

Arvamus:

Hirmus, pinev, põnev, segadusse ajav ja vaimukas ...

Kõik tutvustuses mainitud ja paljud teised tegelased elavad põlevas ja mädanevas maailmas. Nad teavad, et on sama surnud, kui nende perekonnad ja sõbrad. Ainus vahe on, et nende kannatused ei ole veel lõppenud. Ja ikkagi lähevad nad eluga edasi ja võitlevad, sest ...
We're here, and then we're gone, and it's not about the time we're here, but what we do with the time.
Ma ei suutnud lugemist katkestada. Lugu polnud just kõige originaalsem, aga see oli väga nutikalt kirjutatud.Sa loed raamatut ja mõtled, et tegelastel on juba natuke lootust eluga pääseda, kuid siis hakkad kahtlema, sest see lihtsalt ei saa nii lihtne olla. Midagi on valesti, aga millestki kindlast pole kinni võtta. Järgmises peatükis suudab autor sind rahustada ja sa hingad juba kergendunult, sest kõik läheb hästi, aga kusagil ajusopis vilgub punane ohumärk. Mõni aeg hiljem hakkad sa end tundma nagu Cassie - nagu oleksid mõistuse kaotanud. Sa leiad end taevast tulnukate emalaeva otsimas ja tunned kergendust, kui see osutub vaid täiskuuks. Jah, tehtud, nähtud. 

Ulmele vaatamata, oli selles raamatus suur doos reaalsust. Linnugripp ei ole hullu teadlase väljamõeldis, me sõltume üleliia tehnoloogiast ning suur osa inimestest on meie ühiskonnas üksi - neil pole kedagi, kellele loota ja kellega oma elu jagada. Kurb, hirmutav ja hulluks ajav. Pealegi kasutas Rick Yancey väga palju kordusi ja see lõi veidralt kõheda olustiku. Ootan pikisilmi sarja uut raamatut "The Infinite Sea", mis peaks ilmuma 2014. aasta septembris.


Hinne:  6 / 5
Sarja raamatud:
"The 5th Wave"
"The Infinite Sea"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...