teisipäev, 24. juuni 2014

"Päevaraamat" - Nicholas Sparks


Originaalpealkiri: "The Notebook"
Tõlkija: Lia Rajandi
Varrak 1998

Teismelistena olid Allie ja Noah armunud, kuid neiu vanemad ei näinud noortel ühist tulevikku ja takistasid nende suhte arenemist. Neliteist aastat hiljem  naaseb Noah Calhoun pärast  Teist maailmasõda kodulinna  ning asub vana istanduse maja taastama. Allie näeb ajaleheartiklit Noah ettevõtmist ja teab, et peab enne abiellumist veel kord Noah'ga kohtuma.

Arvamus:
Lugesin seda raamatut mai lõpus Rootsi kruiisil. Samal ajal hüplesid ja karglesid teismelised kümnendal tekil  ja nimetasid seda tantsimiseks. Hämmastav, kuidas tosina aastaga asjad on muutunud. Õnneks on midagi jäänud ka samaks. Hea oli kuulda, et peamiselt nutitelefonide näppimisest huvitatud noored teadsid, kes Nicholas Sparks on. Veel lahedam oli aga, et nad teadsid mehe raamatuid ja üks neidudest luges parajasti "Päevaraamatut" inglise keeles (loomulikult mitte sellel reisil). 
Natuke raamatust ka. Kaunis lugu. Kurb ka, aga samas väga elujaatav. Teine osa raamatust läks rohkem hinge ja ma löristasin seda lugedes nutta. Noah oli hämmastav tegelane, natuke liiga täiuslik, kuid siiski imeline mees. Täpselt nagu üks korralik prints valgel hobuse olema peab. 
Väga hea raamat armastusest ja mida see piisava usu korral korda võib saata. 

Hinne: 5 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...