kolmapäev, 25. juuni 2014

"Mürgitroon" - Celine Kiernan

1. osa triloogiast "Moorhawke"
Originaalpealkiri: "The Poison Throne"
Tõlkija: Eve Laur
Tiritamm 2012

Wynter Moorehawke'i, kaitsjaemandat ja meeste ametis selliseisusse tõusnud tüdrukut, ootavad ees elu süngeimad päevad, kui ta kodumaale tagasi tuleb.
Tema lapsepõlve rahuarmastavas ja multikultuurses kuningriigis käärivad rahutused; võllad ja puurid on taas ristteedel, Shearingi vaim ehmub tüdrukut nähes ning tema armsad kassid on tapetud. Kuningas on nõuks võtnud hävitada kroonprints Alberoni ning sundida tema asemel troonile oma sohipoja Razi.
Kuningriigis valitsevad jõud seavad Razi ja salapärase Christopher Garroni elu aina suuremasse ohtu ning noormehed kavatsevad põgeneda. Kas Wynter peaks nendega kampa lööma, riskides tapmise, piinamise või vangistusega?

Arvamus:
Raamatu esimene pool oli üsna aeglane ja segane. Ma ei saanud aru, mis toimus ja tunne oli, nagu polekski tegu sarja esimese raamatuga. Loo teine pool oli tunduvalt parem. Ma sain aina rohkem infot maailma kohta, kus Wynter elas ja tegelased muutusid sümpaatsemaks. 
"Mürgitroon" oli jõhker, julm ja südantlõhestav ja raamatu lõpus ei teadnud ma ikka veel, mis selle kuningriigiga juhtunud oli. Lõpp oli aga väga huvitav ja kutsus kohe teist osa lugema. Kuna "Mürgitroon" on alles triloogia esimene osa, siis loodan, et teine osa heidab loole rohkem valgust ja selgub ka, miks kuningas Alberoni surnuks kuulutas.

Hinne: 3,5 / 5
Triloogia osad:
"Mürgitroon"
"Tihedad varjud"
"The Rebel Prince" (raamatut pole veel eesti keelde tõlgitud)


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...