reede, 6. juuni 2014

"Monster in My Closet" - R.L. Naquin

1. raamat sarjas "Monster Haven"

Zoey nägi viimati koletist 5-aastasena ja ei usu enam nende olemasolusse. Seda hommikuni, mil ta leiab koletise oma köögis muffineid küpsetamas. Maurice'il pole pärast ränka lahkuminekut kusagile minna ja ta palub Zoey'lt öömaja, sest aastaid tagasi aitas Zoey ema tal uut kodu leida.
Maurice'iga suheldes saab Zoey ka esmakordselt aru, et ta võime inimeste tundeid lugeda on midagi haruldast, kuid samas ka väga ohtlikku. Linnas on nimelt incubus -  deemon, kes toitub inimeste emotsioonidest ja kelle jaoks Zoey oleks tõeline piduroog. 
Kahjuks ei saa Zoey end koju sulgeda, sest pulmakorraldajana on tal käed jalad tööd täis. Kuid siis hakkavad pruudid üksteise järel surema.

Arvamus:
Huvitav maailm, milles inimeste kõrval tegutsesid igasugused üleloomulikud olendid - koletised, deemonid, aia- ja metsahaldjad ja veel mõningad veidrad olendid, kellele on eesti keeles üsna raske vasteid leida.
Surmadele vaatamata oli see mõnus ja lõbus lugemine. Zoey huumorimeel oli üsna hea ning ta maitse riiete osas andis tegelasele värvikust juurde. Õnneks ei pidanud Zoey vaid mütoloogiliste ja paranormaalsete olevustega tegelema. Raamatus oli tal äripartner Sara, kes oli 100 % inimene  ja kindlalt kahe jalaga maas.
Loo teine peategelane Maurice oli ääretult vahva tegelane. Selline kapikoletis, kes kokkab ja küpsetab nagu noor jumal, peaks igas korralikus majapidamises olema. Värsked, ahjusoojad muffinid igal pühapäeva hommikul ... mmm, unistada ju võib. :) Maurice oli hoolitsev ja väga hea sõber ning just sellist inimest oli Zoey ellu vaja.
Raamatus oli natuke romantikat ja samuti üsna salapärane kadumisjuhtum. Loodetavasti arenevad mõlemad teemad edasi sarja teises raamatus "Pooka in My Pantry". Nii lahedad pealkirjad.

Hinne: 4 / 5
Sarja raamatud:
"Monster in My Closet"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...