teisipäev, 17. juuni 2014

"Lover Enshrined" - J.R. Ward

6. raamat sarjas "Black Dagger Brotherhood"
Peategelased: Phury ja Cormia

Phury ohverdab end, et Vennaskonna vereliini elus hoida. Temast peab saama Valitute kaitsja ning tulevaste Vennaskonnaliikmete ja Valitute isa.  Üsna suur kohustus vampiirile, kes oma vanusele vaatamata on ikka veel süütu ja kõigele lisaks veel narkosõltlane.
Cormia valitakse Phury esimeseks kaaslaseks. Neiu kolib Vennaskonna majja ja ajapikku armub ta mehesse. Kuid Phury langeb aina rohkem narkootikumide küüsi ja Lesserite kogukonnal on trumpäss tagataskus. Elu muutub pööraseks ning ka John, Qhuinn ja Blay peavad võitlusse oma panuse andma.

Arvamus:
Näib, et jätsin sarja viienda raamatu kogemata vahele. Kindlasti parandan selle vea tulevikus ja loen veel sel suvel Vishous'i loo läbi.
Südantlõhestav aga tüütu oli see raamat. Phury ei  ole meeldiv tegelane. Ta ei anna eriti loo kangelase mõõtu välja. Juba Zsadisti loos käis ta mulle närvidele ja selles osas ei olnud midagi muutnud Ma tundsin vennikesele kaasa, aga ta tegi oma valikud ise ja see pidev enda haletsemine ning Cormia halb kohtlemine oli nii nõme. Pealegi polnud selles loos õiget armulugu - väga palju oli juttu teistest sarja tegelastest ning Cormia tegelaskuju jäi üsna ähmaseks. Nagu mõnel eriti rahvarohkel peol, kus sa näed inimest, kes tundub ääretult huvitav ja kellega sa tahaksid tutvuda, aga tema poole liikudes jäävad sulle ette kõik su tuttavad. Nii sa siis räägid viisakusest kõigiga, aga samal ajal piilud seda isikut, kellega sa tegelikult tutvuda tahad. Kui sa lõpuks temani jõuad, on ta juba lahkumas. Jah, just nii tundsin ma Cormiast lugedes. Miks ei saanud ta sama palju paberiruumi, kui teised sarja kangelannad?
Noorema generatsiooni liin oli põnev ja ka põhjus, miks ma selle osa lõpuni lugesin. Qhuinni, Blay ja Johni sõprus on sarja teisest osast alates kindalt püsinud, kuid selles raamatus muutis Lashi pahatahtlikkus ja Qhuinni tegutsemine loo keeruliseks ning noormeeste sõprus pandi tõsiselt proovile. See osa raamatust oli suurepäraselt kirjutatud ja ma oleks sellele hea meelega hindeks viie pannud. Niisiis, hindeks kolm.

Hinne: 3 / 5
Sarja raamatud:
"Lover Revealed" 
"Lover Unbound"
"Lover Enshrined" 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...