kolmapäev, 4. juuni 2014

"Frankie perekond" - Maeve Binchy

Originaalpealkiri: "Minding Frankie"
Tõlkija: Lii Tõnismann
Varrak 2011

Viimaseid nädalaid rase naine on haiglas vähki suremas. Oma lapse tuleviku kindlustamiseks, otsib ta üles mehe, kellega kuid tagasi magas. Noel ei ole just parim isakandidaat. Ta on alkohoolik, kes elab vanemate juures ja on joomise pärast töölt kinga saamas. Frankie sünd sunnib Noeli end kokku võtma. Ta lõpetab joomise, kolib eraldi elama ja läheb kooli tagasi. Frankie kasvatamisel aitavad teda vanemad, sõbrad ja naabrid. Kõik ei laabu aga tõrgeteta. Frankie juhtumiga tegelev sotsiaaltöötaja Moira leiab, et Noel pole lapsevanemaks sobiv ning tal on Frankie tulevikuks juba plaanid tehtud.

Arvamus:
See raamat näis rohkem kuuldemänguna - dialoogi oli palju, aga kirjeldusi üsna vähe. Raamatu lõpuni ei suutnud ma osasid tegelasi silme ette manada. Kummalisel kombel lugu aga toimis. Mulle meeldis raamatu õhustik. Noeli naabruskond kubises värvikatest ja muhedatest karakteritest nagu näiteks Noeli paduusklikud vanemad, kes sajandite jooksul unustusehõlma vajunud pühakule ausammast tahtsid püstitada ja selleks hoolsalt raha kogusid või siis ekstsentriline vanaproua, kes pärandas oma raha inimesele, kes ta koera vastu lahke oli. Kohati aga valgus lugu liiga laiali. Tegelasi oli tohutult palju ja kuna kirjanik nende kirjeldamiseks aega ei kulutanud, siis pani mõtlema, kes kellega ja kuidas seotud oli. Loo lõpp saabus liiga äkki. Moira ja ta plaanid olid kogu raamatu ulatuses Noeli ja Frankie pea kohal rippuv tume pilv ja siis ... raamatus oleks nagu paar peatükki puudu olnud. Toimus ajahüpe, elu läks edasi, aga kuidas tegelased sinnani jõudsid, jäi arusaamatuks.
Loo moraal - mõnikord piisab väikesest tõukest, et untsuläinud elu uuesti rööbastele seada, edasi tuleb vaeva näha, et see ka rööbastele jääks. Kui sa aga tõesti pingutad, siis on alati su ümber inimesi, kes on hädaolukorras valmis sulle appi tõttama.
"Frankie perekond" pole mu lemmik Maeve Binchy romaan, kuid see meeldis mulle siiski.

Hinne:  3,5 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...