esmaspäev, 30. juuni 2014

"Detektiiv Luuker Leebesurm" - Derek Landy

1. raamat sarjas "Detektiiv Luuker Leebesurm"
Originaalpealkiri: "Skulduggery Pleasant"
Tõlkija: Mario Pulver
Illustraator: Tom Percival
Pikoprint 2014

Stephanie Edgley onu sureb ootamatult ning peiedel kohtub tüdruk  onu sõbra Luuker Leebesurm'aga, kes on tarkpeast detektiiv, kõikvõimas maag, räpaste trikkide ja murdvarguste meister. Ahjaa, ja surnud. 
Üsna pea satub Stephanie elu ohtu, kui väja ilmuvad kummalised olendid, kes otsivad võtit ja on selle nimel valmis tapma. Stephanie ja Luuker Leebesurm moodustavad koos liidu, mis peab jagu saama kõikematvast iidsest kurjusest.

Arvamus:
See raamat võttis sõnatuks. Vaimustav maailm. Vaimukas dialoog, huvitavad ja omapärased tegelased. Maagiline, hirmuäratav, naljakas, tempokas ja tohutult hea.  Ma naersin, ahhetasin ja ohhetasin ning hoidsin põnevusest hinge kinni. Stephanie ja Luuker Leebesurma jutuajamised olid omamoodi kunstiteosed, mida ma aina uuesti ja uuesti lugesin. Need olid lihtsad, kergesti jälgitavad ja tohutult humoorikad. Selles raamatus oli kõike, kõike, kõike - sõprust ja salapära, madinat ja mõtisklusi, ootamatuid süžeekäike ja võrratut huumorit.
Samuti meeldib mulle, kuidas Mario Pulver peategelase nime eesti keelde tõlkis - Luuker Leebesurm. Üle mõistuse lahe. Ja kaanepilt. Ma armastan seda.
Soovitan kõigile imeliste fantaasiamaailmade armastajatele ja hakkajate tegelaskujude austajatele. Te ei pea pettuma. 
Nüüd peab vaid ootama, millal kirjastus Pikoprint sarja järgmised raamatud välja annab. Palun kiirustage!

Hinne: 4,5 / 5
Sarja raamatud:
"Detektiiv Luuker Leebesurm"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...