laupäev, 21. juuni 2014

"Cinder" - Marissa Meyer

1. raamat sarjas "The Lunar Chronicles"

Maal möllab katk, millele teadlased kuidagi ravi ei leia. Kuu valitsejanna Levana on nõus aitama, kuid tingimusel, et New Beijingi imperaator abiellub temaga. Prints Kai üritab leida lahendust, selleks aga vajab ta mehhaanikut, kes tähtsat informatsiooni omava roboti ära remondiks.
Cinder on osav mehaanik, kes elab koos kasuema ja kahe kasuõega New Beijingis. Kahjuks on ta ka küborg, kel pole inimestega võrdseid õigusi. Ta on oma kasuema omand. Kui üks Cinderi õdedest nakatub, annetab kasuema neiu teadusele, et tüdruku peal katkuvaktsiini testitaks. 

Arvamus:
Üks parimaid raamatuid, mida ma sel aastal olen lugenud. Tegu on Tuhkatriinu ümberjutustusega, mis oli nii unikaalse nurga alt kirja pandud, et võttis sõnatuks.
Autor võttis armastatud muinasjutu, kasutas selles olevaid detaile ja kirjutas vinge loo tulevikumaailmast, kus inimesed on asustanud kuu, siirdatud tehisjäsemed ja/või -organid jätavad isiku ilma põhilistest inimõigustest ning maad laastab katk, millele kuidagi ravi ei leita.
Cinder oli vaimustav tegelane. Ta oli aus, lojaalne ja iseseisev, kuid tegi  ka vigu ning seepärast oli temaga lihtne samastuda. Nii armas oli lugeda, kuidas ta Kai eest üritas varjata, et on küborg, sest kartis, et noormees ei suhtu temasse siis enam hästi. Ka kõrvaltegelased olid lahedad. Eriti meelids mulle Iko. Huumorimeelega moeteadlik robot peab ju hinge pugema. Levana oli tõeliselt hirmuäratav, aga tema parem käsi, kelle nimi mulle hetkel ei meenu, hirmutas mind veel rohkem. Ta oli nii fanaatiline ja ohtlik.
Hoiatan ka kohe ette, et esimene osa lõppeb cliffhangeriga. Lugu läheb edasi raamatus "Scarlet", mis peaks olema Punamütsikese ümberjutustus. Kolmas osa "Cress" on Rapuntseli ümberjutustus ning sarja neljas osa "Winter" peaks ilmuma 2015. aasta sügisel.

Hinne: 6 / 5
Sarja raamatud:
"Cinder"
"Scarlet"
"Cress"
"Winter"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...