pühapäev, 11. mai 2014

"Püramiid" - Henning Mankell

Kurt Wallanderi sarja 9. raamat
Originaalpealkiri: "Pyramiden"
Tõlkija: Kadri Papp
Varrak 2012

Raamat koosneb mitmest Kurt Wallanderi loost, mis leiavad aset enne sarja esimest juhtumit "Näota mõrvarid". 
Esimeses loos on Wallander äsja politseisse tööle asunud kollanokk, kelle naaberkorteris toimuvad kahtlased lood. Raamatu viimases loos on ta juba naisest lahus ja elus üsna räsida saanud.

Arvamus:
Mulle meeldivad kirjastus Varraku Wallanderi sarja kaanepildid. Toomas Nikluse töö on suurepärane. Ma vaatasin goodreads lehel teiste maade väljaannete kaanepilte ning eestikeelse kaanepilt on vaieldamatult kõige kõnekam ja kaunim. See köidab pilku, paneb mõtlema ning poes tekitaks see minus kiusatust. Seekord ma siiski raha ei kulutanud ja laenutasin raamatu hoopis raamatukogust.
Esimene lugu ei olnud tavapärane. Wallander on noor, energiline ning Monasse kõrvuni armunud. Miks küll, jääb selgusetuks, sest Mona ei ole just eriti armas, vaid hoopis üsna sapine ja  kohtleb Wallanderi üsna külmalt.
Teistes lugudes on Wallander juba kogenum ning seepärast on ka juhtumid rohkem sarja romaanide stiilis. Peale huvitavate juhtumite on lugudes üsna palju Wallanderi eraelu - segased suhted isaga, abieluprobleemid ja sõprus Rydbergiga. Kuigi kõik lood ei olnud ühteviisi head, meeldis kogumik mulle väga, sest see aitas Wallanderi paremini tundma õppida.

Hinne: 4 / 5
Sarja raamatud: 
"Riia verekoerad"
"Valge emalõvi"
"Naeratav mees"
"Valejälg"
"Viies naine"
"Sammu võrra maas"
"Tulemüür" 
"Püramiid"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...