teisipäev, 18. märts 2014

"The Forbidden Lady" - Kerrelyn Sparks

1. raamat Kerrelyn Sparksi ajalooliste romaanide sarjas
Peategelased: Virginia Munro ja Quincy Stanton

Quincy Stanton on spioon, kes inglaste lollitamiseks mängib ülbet keigarit. Dändi roll muutub mehel raskeks, kui seltskonda ilmub Virginia Munro. Virginia on koos noorema õega oma hiljuti leseks jäänud tädi juures külas. Kolmel naisel on plaan inglaste pidudel käia ning nii informatsiooni koguda, mida ameeriklased oma huvides ära saaksid kasutada. 
Virginiale jääb pidudel silma Quincy Stanton, kes mõnikord üldse ülbe keigari moodi ei käitu. Virgina otsustab  iga hinna eest mehe saladuse välja uurida. Quincy peab välja mõtlema, kuidas neidu kaitsta, et too oma nuuskimisega end ohtu ei seaks.

Arvamus:
Ma alustasin sarja lugemist, kui seda saab niimoodi nimetada, sest siiani on ilmunud vaid kaks raamatut, noorema õe Caroline'i loost ja olin väga põnevil, kui taipasin, et ka Virginial on oma raamat. Mulle lugu meeldis, aga leian, et Caroline'i oma raamatus "Less Than a Gentleman" oli ja on parem. 
Tagaplaanil tomuvad ajaloolised sündmused olid põnevad. Huvitav oli lugeda, kuidas autor need loosse põimis, kuid tegelased ei sobitunud hästi sellesse pilti.  Nad ei olnud lihtsalt eriti head spioonid. Tegelikult oli spioneerimist ja nuuskimist üldse liiga vähe. Ja kuigi raamatu algus oli humoorikas, siis teine pool seda enam ei olnud. Tegelased langetasid tobedaid otsuseid, kohmerdasid ringi ning sõltusid lastest, kes pidevalt pidid nende nahku päästma. Isegi Virgina hiilgehetk kurjami käest põgenemisel, ei muutnud  enam raamatu üldist tooni.

Hinne: 3 / 5
Sarja raamatud:
"The Forbidden Lady"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...