reede, 21. märts 2014

"Games of the Heart" - Kristen Ashley

4. raamat sarjas "The 'Burg"
Peategelased: Mike Haines ja Dusty Holliday

Venna ootamatu surm toob Dusty Holliday tagasi Burgi. Seal kohtub ta taas Mike Haines'iga, kes keskkooli ajal oli ta vanema õe Debbie kallim. Mike'ile meeldis alati rõõmsameelne ja südamlik Dusty ja ta arvas, et nad olid sõbrad. Seepärast pettus noormees väga, kui Dustyst sai turtsakas ja isekas teismeline, kes kohe pärast kooli lõppu linnast lahkus.
Kui Dusty venna peiedele ei tule, saab Mike'i mõõt täis ja ta otsib Dusty üles, et vastuseid saada. Hämmastusega kuuleb ta, kuidas Debbie pere soovide vastaselt venna matustest vaatemängu korraldas. Mees taipab, et on teinud suure vea ning veedab õhtu ning seejärel  ka öö koos Dustyga. 
Pärast viletsat abielu hoolitseb Mike poja ja tütre eest ning üritab oma neile stabiilset kodu pakkuda. Lõpuks ometi tunneb ta, et on võimalus, et ka ta ise leiab tõelise armastuse. Kuid siis saab ta teada midagi jubedat Dusty minevikust ja arvab, et Dusty on naine, kes vajab abi, mida ta üksikisana pakkuda ei saa. Mike lõpetab suhte. Alles hiljem taipab ta, et tegi taas vea, kuid nüüd näib juba hilja olevat. Dusty on linnast lahkunud ja ei taha Mike'ist enam midagi kuulda. Mike'i tütar Rees leiab Dusty teismeea päeviku ning taipab, et Dusty oli Mike'i kõrvuni armunud. Rees värbab endale appi Dusty vennapoja Fin'i, et too aitaks tal Dusty ja Mike'i taas kokku viia.

Arvamus:
Mike Haines, oh mu tormlev süda! Sarja teises raamatus "At Peace" sai Mike'ist kiiresti mu silmarõõm, kes pakkus Calile tugevat konkurentsi. Kujutlege siis mu rõõmu, kui ma alustasin raamatut, mis rääkiski peamiselt Mike'ist.
Lugu oli huvitavate süzeepöörete ja värvikate tegelastega romantiline põnevik. Mike ei olnud enam  dramaatiline õnnetu kangelane, vaid hoopis oma tugevate ja nõrkade külgedega reaalne mees. Pean nentima, et ta meeldis mulle nii isegi rohkem. Mu süda ei tilkunud ta pärast verd ning kohati ajas ta  oma põikpäisuse ja otsustega mu lausa marru. Samas poeksin ma silma pilgutamata kohe mehe roppkallisse voodisse, kui Dustyt ta elus poleks.
Loo pikkus häiris mind taas. Samuti märkasin ma esmakordselt, kuidas mõni tegelastest esitas küsimuse ning sellele järgnes lehekülgede kaupa teksti vastaja mõtetest ja mälestusest, enne kui ta vastuseni jõudis. Mul oli mõnel korral küsimus juba meelest läinud ja pidin teksti jupiti üle lugema, sest oli niivõrd mälestustesse ja mõtisklustesse süvenenud. Ka ei meeldinud mulle, kuidas peaaegu kõigi tegelaste sõnavaras olid "s**t" ja "f**k" igapäevased sõnad. Kas tõesti Indianas ropendatakse nii palju? Ja miks Kristen Ashley mõningaid asju muudkui korrutas? Kas ta pidas lugejat tõesti nii juhmiks? Ma sain juba esimesel korral aru, et Reesi ja Mike'i filmiõhtud olid tähtsad. Miks pidin ma sellest ikka ja jälle lõikude kaupa lugema?
Dusty ja Mike sobisid üsna hästi kokku ning nende lugu oli kaasahaarav. Mike oli suurepärane isa. Tal oli lastega väga mõnus suhe. Sellist meest, kes suudab teismelistele nii stabiilset kodu pakkuda, peab ainult imetlema. Reesi ja Fini suhe moodustas raamatust üsna suure osa ja ka see oli läbinisti nauditav. Raamatu epiloog oli nii armas, et tõi liigutusest pisara silma.

Katkendid:
  “I grabbed my shot of tequila. Then I tossed it back. When I put my empty down to the bar and after I took in a deep breath, I informed her, “I like you. I need a new best friend. I’ve added you to the top of a list that has one name. Yours.” 
Dusty Holliday

“I stood there. Still. Frozen. Looking at the most handsome man I’d ever seen in my life. The man I fell in love with when he was still mostly a boy. The man who raised two great kids against the odds. The man who kept the streets of my hometown safe. The only man outside my brother and father who even tried to take care of me, he did it in a way that was beautiful, precious, so I let him. The man who made me happy. The man who was happy being with me.” 
Dusty Holliday

 “I’ve been involved in lots of games of the heart, gorgeous. Rolled the dice time and again, took a lot of risks, took a lot of falls. Finally seems I’m winning. I’m not about to play it safe now.”
Dusty Holliday

“You need to give yourself time to grieve, Angel,” Mike advised. “When?” she replied. “There is no time with my bitchface sister, budding teenage romance, shadowy, nefarious businessmen lurking and Rhonda baffling science by being the first case of a walking, talking, cooking, grocery shopping coma patient.”
Mike Haines ja Dusty Holliday

“Are you asking me to marry you, honey?”
“No, I’m tellin’ you by the end of this year you’ll be wearing my rings, bearing my name and, probably, pregnant with my baby.” 
Dusty Holliday ja Mike Haines


Hinne: 4 / 5
Sarja raamatud:
"Games of the Heart"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...