pühapäev, 19. jaanuar 2014

"Riia koerad" - Henning Mankell

Kurt Wallanderi 2. juhtum
Originaalpealkiri: "Hundarna i Riga"
Tõlkija: Maarja Loos
Olion 1996

Aastal 1991 triivib Rootsi randa päästeparv, milles on kaks laipa. Kurt Wallander asub juhtumit uurima. Üsna pea selgub, et tegu on Läti kodanikega ja Wallanderile saabub appi Lätist pärit major Liepa. Kui major aga paar tundi pärast koju naasmist jõhkralt tapetakse, sõidab Wallander Lätti, et aidata sealsetel korrakaitsjatel majori mõrvar tabada.

Arvamus:
Üksindus on jube. Selles raamatus muudab see põhjamaa flegmaatilise politseiuurija mööda Euroopat ringi kondavaks maailmapäästjaks. Kui vaesel mehel oleks vaid olnud, kellega rääkida. Aga ei. Wallanderi abielu on läbi, eksnaine ja tütar elavad oma elu,  mehe parim sõber ja mentor on hiljuti vähki surnud ja suhted isaga pole just kiita. Kui ta tööl prohmaka teeb ning lätlasest major selle tunnistajaks satub, tunneb Wallander end veelgi mannetumana. Kahe mehe vahel tekib side ning kui Wallander Lätis veel majori leske kohtab, siis on vaene vennike kõrvuni sees. Oh seda armastuse väge küll.
Kohati ebausutav, kuid samas huvitav ja Läti teema pärast üsna kodulähedane lugu, mis hoidis mind kaks õhtupoolikut põnevil.

Hinne: 4 / 5
Sarja raamatud: 

"Riia verekoerad"

"Valge emalõvi"


"Valejälg"

"Viies naine"

"Tulemüür"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...