neljapäev, 9. jaanuar 2014

Raamatutest saavad filmid

Mind hakkas huvitama, millised raamatud 2014. aastal filmidena kinolinale jõuavad ja millised neist eesti keeles ilmunud on.

Leidsin internetist järgmise artikli "16 Books To Read Before They Hit Theaters This Year" ning kasutasin selles leiduvat infot järgneva postituse koostamiseks. Raamatute eestikeelsed sisututvustused on võetud raamatupoe Rahva Raamat kodulehelt."Momumendimehed" autoriteks Robert M. Edsel ja Bret Witter 
„Monumendimehed“ on isikulugu – lugu inimestest, kelle algne ülesanne oli Teises maailmasõjas vähendada võimaliku kahju tekitamist erinevatele rajatistele – kirikutele, muuseumidele ja muudele mõjukatele ehitismälestistele. Sõja edenedes, kui jõuti üle Saksamaa piiri, keskenduti varastatud või muul viisil kaotsi läinud taieste ja teistegi kultuuriväärtuste otsimisele, sobivatesse hoiupaikadesse viimisele ja omanikele tagastamisele. Ühtaegu oli see võidujooks ajaga, sest kõige uskumatumatesse kohtadesse, oli peidetud kümneid tuhandeid maailmakuulsate kunstnike taieseid … 
Monumendimehed, nagu neid tsiviilelus enamasti kunstivaldkonnas tegutsenud inimesi kutsuti, teadsid kõike kunstist, kuid vähe sõjast. Oma tööd tuli teha väga kasinates ning sageli ekstreemsetes tingimustes. Kõigest hoolimata innustas neid tegutsema armastus ning lugupidamine kunsti vastu … 

Film "The Monument Men" peaks USA-s esilinastuma 7. veebruaril ja Eestis 14. veebruaril. Osades on George Clooney, Matt Damon, Bill Murray, John Goodman, Cate Blanchett jt 

"Süü on tähtedel" autoriks John Green 
Kilpnäärmevähki põdev 16-aastane Hazel on õnnelik natukese juurde ostetud aja eest, kuigi ta ei tea veel selle natukese pikkust. Tal on tunne, nagu voolaks elu ta sõrmede vahelt minema. Kuni ta kohtub Augustusega. Kangekaelne ja sihikindel poiss on otsustanud, et peab võitma Hazeli südame, mis selle hetkeni on kuulunud ühele lõputa jäänud romaanile. Kuigi haigus nõuab oma, kirjutatakse noorte elu käsikiri ümber ja nad leiavad selle, mida ei ole jõudnud veel kaotada. 

Film esilinastub 6. juunil. Peaosades on Shailene Woodley ja Ansel Elgort

"Lahkulööja" autoriks Veronica Roth
 Beatrice Priori Chicagos koosneb ühiskond viiest killast, millest igaüks kummardab ühte voorust: Siirad ausust, Isetud ennastsalgavust, Kartmatud vaprust, Sõbralikud rahumeelsust ja Erudiidid intelligentsust. Igal aastal peavad valimispäeval kõik kuueteist-aastased otsustama ühe killa kasuks, et pühendada sellele oma ülejäänud elu. Beatrice’i jaoks tähendab see oma perekonna juurde jäämist või siis otsust olla see, kes ta päriselt on – mõlemat ta ei saa. Tema valik üllatab kõiki, ka teda ennast.
Otsuse langetamisele järgnevate ränkraskete katsete ajal võtab Beatrice endale nimeks Tris ja annab koos teiste kandidaatidega endast kõik, et olla oma valiku vääriline. Kandidaatide vastupidavus pannakse proovile karmides füüsilistes katsetes ja pingelistes psühholoogilistes simulatsioonides, millel on mõne jaoks laastavad tagajärjed. Kuna katsed muudavad kõiki, peab Tris otsustama, kes on tema tõelised sõbrad ja kuidas mahub uude ellu armulugu kord ligitõmbava ja siis jälle teda marru ajava noormehega. Aga Trisil on ka saladus, mida ta varjab kõigi eest, sest teda on hoiatatud, et vastasel juhul võib teda oodata surm. Avastades, et näiliselt ideaalset ühiskonda ähvardavad lõhkuda rahutused ja teravnevad lahkarvamused, saab ta ühtlasi teada, et tema saladus võib aidata tal oma lähedased päästa… või siis hävitab hoopis tema enda.

Film "Divergent"  esilinastub USA-s  21. märtsil ja Eestis 28. märtsil. Peaosades Shailene Woodley, Theo James, Kate Winslet jt

"Andja" autoriks Louis Lowry
Jonase maailm on täiuslik. Kõik on kontrolli all. Puuduvad sõjad, hirm, valu. Puuduvad valikud. Igale inimesele on määratud kogukonnas kindel roll.
Kui Jonas saab kaksteist, valitakse ta välja Andja õpilaseks. Andja on ainus inimene, kes hoiab endas mälestusi tõelisest valust ja rõõmust. Jonas õpib tundma tõde ja pealtnäha perfektse kogukonna süngeid saladusi. Tagasiteed ei ole. 

Film peaks USA-s esilinastuma 15. augustil. Filmis mängivad Jeff Bridges, Meryl Streep, Alexander Skarsgård, Taylor Swift

"Pikk nädalalõpp" autoriks Joyce Maynard
On lämbe suvelõpp. Virsikud küpsevad lõhki, muru muutub kollaseks ning kaks inimest, kel on olnud aastate jooksul kamaluga aega mõelda ja igatseda, saavad kokku ning armuvad.
Teismelise Henry silmade kaudu edasi antud loos näeme, kuidas ühel suvelõpu nädalavahetusel saavad kokku naine ja mees, kes on mõlemad aastatepikkusest läheduseigatsusest pea pooloimetud. Kaasakiskuvalt ja liigutavalt näitab autor lugejatele neid haavu, mis panevad inimesi armastust kartma, aga ka seda igatsema, ning kui väga vajab inimene hellust ja hoolitsemist.

Film "Labor Day" peaks USA-s esilinastuma 31. jaanuaril. Filmis mängivad Kate Winslet ja Josh Brolin

"Pikk tee alla" autoriks Nick Hornby
Ühel vana-aasta õhtul kohtuvad kusagil Londoni kõrghoone katusel neli enesetapjat. Neil kõigil on mõjuv põhjus oma elu lõpetamiseks. TV saatejuht Martin Sharp on mõistnud, et ta on oma elu lootusetult kihva keeranud. Üksikema Maureen ei suuda enam toime tulla oma vaimse puudega lapsega, kaheksateistaastasele Jessile tundub, et elul pole enam mõtet ja Ameerika rockilaulja ei näe oma bändil ja endal mingit tulevikku. Hüppamisele on aga raske keskenduda, kui sinu selja taga tammuvad oma järjekorda ootavad inimesed. Nii lähebki sõnelus üle pitsasöömiseks ja lõpuks lahtub ka soov oma elu lõpetada. Mis aga saab edasi? Kui kauaks jätkub neil uut elutahet?

Film esilinastub USA-s 7. märtsil. Osades on Aaron Paul, Rosamund Pike, Imogen Poots, Pierce Brosnan

"Vampiiride akadeemia" autoriks Richelle Mead
Püha Vladimiri Vampiiride Akadeemia pole tavaline internaatkool. See on salajane koht, kus vampiiridele õpetatakse võlukunsti ja teismelistele poolinimestele – vampiiride kaitsmist.
Rose Hathaway on dampiir, oma parima sõbra Lissa, moroi vampiiriprintsessi, ihukaitsja. Nad on mõnda aega jooksus olnud, kuid nüüd tagasi toodud Püha Vladimiri kooli – just sellesse kohta, kus neid ähvardav oht on kõige suurem. Rose ja Lissa tõmmatakse keelatud armuloosse, Akadeemia halastamatusse seltsiellu ja sõnulkirjeldamatutesse öistesse rituaalidesse.
Kuid nad peavad olema ettevaatlikud, et strigoid – kõige verejanulisemad ja ülimalt ohtlikud vampiirid – ei saaks Lissat igaveseks muuta üheks endi hulgast.

Film "Vampire Academy" esilinastub USA-s 14. veebruaril. Osades on Zoey Deutch, Lucy Fry, Sarah Hyland

"Labürindijooksja" autoriks James Dashner
Kui 16-aastane Thomas liftis ärkab, mäletab ta vaid oma eesnime. Aga ta pole üksi. Kui lifti uksed avanevad, leiab Thomas end suurel kiviseintega ümbritsetud väljakul teiste poisse seas. Just nagu Thomas, ei mäleta ka välujad (nii nad ennast kutsuvad), miks või kuidas nad sinna sattusid. Kõik, mida nad teavad, on see, et igal hommikul avanevad neid ümbritseva labürindi kivist uksed. Ja igal ööl need sulguvad. Keegi ei taha pärast pimeduse tulekut labürinti lõksu jääda. 

Film "The Maze Runner" esilinastub USA-s 19. septembril. Osades on Dylan O’Brien ja Kaya Scodelario

Kui teate veel eesti keelde tõlgitud raamatuid, mis 2014. aastal kinolinale jõuavad, siis palun andke teada. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...