teisipäev, 31. detsember 2013

"Naeratav mees" - Henning Mankell

Kurt Wallanderi 4. juhtum
Originaalpealkiri: "Mannen som log"
Tõlkija: Kadri Papp
Varrak 2011 


Vana advokaat sureb autoõnnetuses. Mehe poeg usub, et isa tapeti ning külastab Taanis toibuvat Kurt Wallanderi. Wallander keeldub aitamast ning paar päeva hiljem on ka advokaadi poeg surnud.
Süümepiinades peategelane naaseb tööle ja asub mõlemat juhtumit uurima. Üsna varsti on tal kahtlusalune, kuid ei mingeid tõendeid.

Arvamus (sisaldab spoilereid):
Siiamaani väga hea. Kuid siis hakkab Wallander täeisti jaburalt käituma.
Kurjategijad jätavad vanaproua aeda maamiini ning proovivad Wallanderi koos kolleegiga õhku lasta. Ja kuidas käitub meie kangelane? Ta saadab tsiviilisiku lõvikoopasse infot koguma. Ja kui see "suurepärane plaan" vastu taevast lendab, siis hakkab ta Rambot mängima võttes jaoskonna kollanoka endaga kaasa. Wallanderil on juhtumi jaoks terve rühm kogenud uurijaid, aga too "geenius" läheb ihuüksi ilma tegevuskavata kurjami valdustesse, mida valvavad hambuni relvastatud valvurid, kelle lemmiktegevuseks on harjutada laskmist inimkujuliste nukkude pihta. "Naeratav mees" on kolmas Wallanderi juhtum, mida ma lugenud olen. Siiani on Kurt Wallander mulle väga meeldinud, kuid selles raamatus ajas ta mind tõeliselt vihale.Hinne: 3 / 5
Sarja raamatud: 


"Riia verekoerad"

"Valge emalõvi"

"Naeratav mees"
"Valejälg"
"Viies naine"
"Tulemüür"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...