pühapäev, 19. jaanuar 2014

"Mackenzie's Mountain" - Linda Howard

1. raamat sarjast "Mackenzie Family"
Peateglased: Mary Elizabeth Potter ja Wolf Mackenzie

Mary Elizabeth Potter on hea õpetaja, kes tahab vaid, et Wolf Mackenzie poeg Joe kooli lõpetaks. Kuid Ruthi-taolises väikelinnas pole see üldse nii lihtne. Wolfis on indiaani ja šoti verd ning aastaid tagasi süüdistati teda  kuriteos, mida ta ei sooritanud. Mees istus kaks aastat kinni, enne kui ta süütus kinnitust leidis. 
Linnaelanikud kardavad ja põlgavad Wolfi ning tahavad, et Mary Elizabeth mehest eemale hoiaks. Kuid naine näeb Wolfis head ja ausat meest ning teab, et Joe on piisavalt tark, et sõjaväe lennukooli minna. Naise mõtteviis hakkab tasapisi ka linnaelanike suhtumist muutma. Linnas on aga keegi, kellele need muutused ei meeldi ja kelle viha Mackenziede vastu purustab terve linna meelerahu.

Arvamus:
Stiililt meenutas raamat mulle natuke Ellen O'Connelli lugusid. Ma unustasin pidevalt, et tegu on tänapäevase romaaniga ning imestasin iga kord, kui autosid mainiti. Väikelinna hirm ja põlgus indiaanlaste suhtes ja Mackenziede kohtlemine oli nii ajast ja arust ning Mary Elizabeth Potter jättis loo alguses väga pepsi mulje. Eriti kui ta oma tädile mõtles.
Sellegi poolest oli raamat äärmiselt nauditav. Mulle meeldisid Mackenzied. Eriti Wolfi reageeringud ja mõtted Mary Elizabethiga seoses. Joe oli oma vanuse kohta väga küps, kuid samas lisas ta raamatule oma valel ajal välja ilmumisega piisavalt huumorit. Mind häiris Mary Elizabethi käitumine raamatu lõpupoole. Ma sain aru ta hirmust ja soovist midagi ära teha, kuid ta muutus tüütuks ja käitus arutult. 
Lahe raamat. Loodetavasti õnnestub mul kunagi ka sarja teisi osi lugeda.


Hinne: 4 / 5
Sarja raamatud:
"Mackenzie's Mountain"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...