teisipäev, 31. detsember 2013

"Õpipoiss" - Tess Gerritsen

2. raamat sarjas "Rizzoli & Isles"
Originaalpealkiri: "The Apprentice"
Tõlkija: Ketlin Tamm
Ersen 2007

Boston on taas silmitsi mõrvariga, kelle tuttavlik käekiri teeb uurija Jane Rizzoli ärevaks. Rizzolile näib, et uus kiskja, kes ründab paare, on Kirurgiga kontaktis. Ning siis juhtub midagi jahmatavat  - Kirurg põgeneb vanglast ning asub koos õpipoisiga  suurlinnas paanikat külvama. Mõrtsukate sihiks on saada kätte Jane Rizzoli, kes aasta eest Kirurgi käest pääses.

Arvamus:
Loomulikult ei saanud ma teist raamatut lugemata jätta. Taaskord hea ja põnev lugu, aga mind häiris sarnasus esimese osaga. Seal jahtis mõrvar ka ohvrit, kes esimesel korral eluga pääses. Jane Rizzoli, kes "Kirurgis" oli liiga kibestunud, hakkas mulle selles osas lõpuks meeldima. Ta tundus pärast läbielatut inimlikum ja ei tormanud pidevalt ringi nagu vihane buldog. 
Kõrvaltegelastena on selles raamatus juba Maura Isles ja FBI agent Gabriel Dean. Esimesega peab  Rizzoli juhtumi pärast kokku puutuma ning teisest näib saavat sarjas Rizzoli kosilane. Aga eks näis, mis järgmistes raamatutes juhtub.. Mul on igatahes plaanis järgmisel aastal sarja edasi lugeda.

Hinne: 4 / 5
Sarja raamatud:
"Kirurg"
"Õpipoiss"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...