laupäev, 28. detsember 2013

"Never Seduce a Scot" - Maya Banks

1. raamat "The Montgomerys and Armstrongs" sarjas
Peategelased: Eveline Armstrong ja Graeme Montgomery

Kuningas tahab, et Montgomeryd ja Armstrongid sõlmiksid rahu ning käsib Graeme Montgomery'l abielluda Eveline Armstrongiga. Eveline on oma klanni poolt armastatud, kuid kõik peavad teda nõrgamõistuslikuks, sest neiu pole pärast hobuse seljast kukkumist sõnagi lausunud. Keegi ei aima, et Eveline on tegelikult kurt, kuid oskab huultelt lugeda ning on aastaid vaikinud, et vägivaldse kosilase käest pääseda. 
Kui Eveline kohtab sügava ja tugeva häälega Graeme'i, taipab ta, et kuuleb mehe häälekõla. Aastaid vaikuses elanud neiu tunneb tohutut kergendust ja nõustub abielluma. Graeme ei tea, mida oma kauni, kuid veidra naisega peale hakata. Kohe kindlasti ei luba ta oma klannil noorikut halvasti kohelda. Üsna pea märkab mees, kui arukas Eveline tegelikult on ning tal tekivad naise vastu tunded. Kui Eveline'i saladus välja tuleb ning vana kosilane taipab, et naine polegi hull, satub Eveline'i elu ohtu. Graeme peab tegema kõik endast oleneva, et armastatud naine päästa.

Arvamus:
Ma olen armunud. Graeme Montgomery on ilma mingi kahtluseta kõige hämmastavam kangelane, kellest ma sel aastal lugenud olen. Ta on kõrgete väärtushinnangute, hea südame ning tohutu õiglustundega halastamatu sõdalane. Viis, kuidas Graeme oma "poolearulist" naist kohtles, pani mind pidevalt naeratama. Eveline oli pärast oma läbielamisi õnne ära teeninud. Ma nautisin nende lugu ning imetlesin Eveline'i arukust ja julgust. See, kuidas ta pärast oma õnnetust suutis Ian McHugh kosjaplaanid nurjata, oli hiilgav ning tema otsus iga hinna eest Montgomery klanni poolehoid võita, oli imetlusväärne.
Maya Banks, sa oled imeline kirjanik ja mul on väga hea meel, et sa pärast McCabe'ide sarja ajalooliste armastusromaanide kirjutamisest ei loobunud. Lase aga samas vaimus edasi.
Hinne: 6 / 5
Sarja raamatud:
"Never Seduce a Scot"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...