laupäev, 28. detsember 2013

"Inglid kuuendas B-s" - Ilmar Tomusk

Tammerraamat 2013
Pildid joonistas: Hillar Mets

Raamatu tutvustus Rahva Raamatu lehel:
Kõik selle raamatu kaante vahel olevad lood ei ole päriselt juhtunud. Õigupoolest on paljud neist küll päriselt juhtunud, kuid vahest natukene teistmoodi, kui Ilmar Tomusk on kirja pannud.
Mis saab väiksest Jürgenist, kes ei oska esimesse klassi minnes isegi oma nime kirjutada? Kuidas läheb perel, kus isa on kaotanud töö ning pank tahab nende korteri müüki panna? Mismoodi lõpeb terve klassitäie lastega merehätta jäänud laevaloksu merereis? Mis juhtub tüseda ärahellitatud memmepojaga pärast seda, kui ema on ostnud talle hamstri? Jne.
Inimeste kõrval tegutsevad raamatus ka putukas, paar neljajalgset ja õige mitu tiivulist tegelast. Viimastele mõeldes huvitas autorit kõige rohkem küsimus, kas kuuendas b-s õpivad tõepoolest mõned päris ehtsad inglid?

Arvamus:
Võite mind pidada ülipikkade juhtmetega jobuks, aga kaanele ja tutvustusele vaatamata ei lootnud ma sellest raamatust tiibade ja pühapaistega ingleid leida. Ma arvasin, et kõik viitab väga headele lastele. Naiivitar nagu ma olen. 
Tegelikult mulle meeldisid need lood. Eriti klassireisi lugu. Aga ka teised jutud olid lihtsad, südamlikud ja muheda huumoriga kirja pandud. Otsisin välja juba paar Ilmar Tomuski raamatut, mida ma 2014. aastal lugeda tahan. Loodetavasti on need sama head, aga võibolla isegi paremad.

Hinne: 4 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...