reede, 27. detsember 2013

"For You" - Kristen Ashley

1. raamat sarjast "The 'Burg"
Peategelased: February Owens ja Alexander Colton

Politseileitnant Alexander Colton ja February Owens olid keskkooliaegsed kallimad. Kogu linn nägi, et nad olid teineteise jaoks loodud. Kuid siis muutus Feb metsikuks pidutsejaks, murdis  Colti südame ja lahkus linnast.  
Möödunud on viisteist aastat ning Feb on tagasi, et aidata perel baari pidada.  Colt on pärast luhtaläinud abielu taas vaba mees. Lähedased loodavad, et Febil ja Coltil on nüüd uus võimalus, kuid paari lahutab kuristik, millest on pea võimatu silda üle ehitada. Seda seniks kuni keegi hakkab Febi sõpru pussitama. Colt teeb kõik endast oleneva, et Febi kaitsta ja tapja leida. Mõrvad jätkuvad ning neid uurides hargneb lahti hämmastav haige aju poolt sepitsetud plaan, mis on aastate jooksul rikkunud mitmeid elusid.

Arvamus:
Mulle meeldis see raamat. Lugu algas mõrvaloona, muutus põnevikuks ning arenes edasi üsna heaks armastuslooks. Kangelanna käitus vahepeal küll nagu ajudeta tibi, aga eks meil kõigil ole selliseid momente. Olgu, olgu, Febi oma ei saa just momendiks lugeda. Tema oma kestis pea kakskümmend kaks aastat, aga igal inimesel on oma tempo elus ette tulevate nõmeduste seedimiseks. Samuti leidsin ma, et inimese kohta, kes arvas, et teda ei armastata, oli Febil tohutult palju sõbrannasid, kes teda kõik jumaldasid. Nagu ma varem juba märkisin - perioodid, kus ajutegevus oli nullilähedane. Muidu oli Feb päris kobe peategelane ja sobis Coltiga hästi kokku. No ja Colt. Oo, Colt. Vaimustav kangelane, väga sihikindel, aga ei käitunud koopamehena. Ma imetlesin teda ja kui ma kunagi otsustan raamatut uuesti lugeda, siis just Colti pärast.
Peatükid olid liiga pikad ja lohisevad ning mõnikord ei mäletanud ma missugused nais- ja meestegelased olid omavahel seotud. Eriti kui tegelaste täisnimesid, hüüdnimesid ja hellitusnimesid kasutati läbisegi. Näiteks oli ühes lauses Lorraine ja natuke hiljem Raine. Kas tegu on ühe või kahe inimesega? Ajab ju segadusse kui su emakeeleks pole inglise keel ning autor pole ka vihjanud, et osad tegelased kutsuvad naist Lorraine'iks ja teised jälle Raine'iks.
Suurepärane algus uuele sarjale.

Hinne: 4 / 5
Sarja raamatud:
"For You"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...