neljapäev, 19. detsember 2013

"Every Breath She Takes" - Norah Wilson

Loomaarst Lauren Townsend on selgeltnägija. Kuna ta nägemused on toonud kaasa purunenud kihluse ja inimeste halvakspanu, üritab naine oma võimed igati varjata. Kuid siis saab ta nägemuse mõrvast ning ei suuda nähtut unustada. Kui nägemus korduma hakkab, teab Lauren, et peab midagi ette võtma. Naisel õnnestub üles leida mõrva ohver Cal Taggart, kes peab rantšot ning on sunnitud majanduslike raskuste tõttu turiste võõrustama. Mis algab uurimistöö ja väikese suvise flirdiga, kasvab tõeliseks tundeks.
Üsna pea hakkavad rantšo maadel aset leidma sündmused, mis panevad Cali elutöö ohtu ning Laurenil tekib  kahtlus, et nood on vaid eelmänguks mõrvale. Kas ta suudab armastatud mehe elu päästa?

Arvamus:
Mu esimene Norah Wilsoni raamat ning päris kindlasti ei jää see viimaseks. Ma ootasin kerget roosat meelelahutust ning kuigi tegu oli armastusromaaniga, oli selles palju muud. Peategelane näeb nägemusi mõrvadest, mis saavad alati tõeks. Kujutage ette elu, kus sa näed  mõrva, tead, et see pole veel aset leidnud, kuid sul pole piisavalt vihjeid, et ohvrit õigeaegselt hoiatada. Selline asi võib hulluks ajada. Ühel päeval saad sa uue nägemuse ning sul õnnestub tulevane mõrvaohver leida. Mis edasi? Kuidas sa kuriteo ära hoiad? Kuidas veenda inimesi, et sa pole vaimselt ebastabiilne? Ja mida teha, kui tulevane ohver hakkab sulle iga päevaga aina rohkem meeldima ning sa lõpuks armud? Pealegi pole sul õrna aimu, kes võib mõrvariks osutuda, sest sa näed nägemust alati läbi tapja silmade. 
Autor suutis loo usutavalt kirja panna ning Laureni segadust ja kahtlusi hästi edasi anda. Armulugu arenes natuke liiga kiiresti, kuid voodistseenid olid kuumad. Armastus- ja krimiloole lisas vürtsi paranormaalne aspekt ning loomulikult andis oma osa tegevuspaik - rantšo, koos kauboide, hobuste ja taamal paistvate mägedega. 

Hinne 4 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...