teisipäev, 31. detsember 2013

"Alkeemik" - Michael Scott

1. raamat sarjas "Surematu Nicholas Flameli saladused"
Originaalpealkiri: "The Alchemyst"
Tõlkija: Bibi Raid
Pegasus 2003

Kaksikud Sophie ja Josh Newman arvavad, et on õnnega koos kui leiavad endale suveks töökoha. Sophie töötab teetoas ja Josh üle tänava asuvas raamatupoes. Kaunis suvepäev muutub aga õuduseks, kui poodi külastab väga vana ja võimsat raamatut otsiv John Dee, kes ründab poe omanikku ja röövib tolle naise. Josh ja Sophie kisutakse maagiat ja ohtlikke olendeid täis maailma, kus nende juhiks on Nicholas Flamel - võlur, kes valvas raamatut, milles peitub igavese elu saladus. Nüüd on raamat Dee valduses, kuid Josh jõudis sellest kaks äärmiselt tähtsat lehte välja rebida.

Arvamus:
Üks pilk kaanekujundusele ja ma pidin raamatu ostma. Eriti kuna Nicholas Flameli nimi oli juba tuttav Harry Potteri raamatutest.
Päris kobe algus sarjale. Michael Scott on loonud päris laheda maailma ning osa tegelastes näisid omapäraste ja huvitavatena.
Mind häiris, kui "nutikad" Josh ja Sophie olid. Autor selgitas kaksikute teadmisi nende vanemate ametiga, aga minu kogemuste kohaselt pole keskmisel teismelisel õrna aimugi, millesed on ta vanemate tööülesanded, tööga seotud teadmistest rääkimata. Samuti ei saanud ma aru, miks Flamel uut kivi ei teinud. Raamatu lõpp oli paras pettumus, sest see oli lahtine ja meelitas järgmist raamatut lugema. Ma vihkan, kui autor sõna otseses mõttes sunnib mind raamatut osta.

Hinne: 3,5 / 5
Sarja raamatud:
"Alkeemik"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...