esmaspäev, 4. november 2013

"Varjuriik" - Jenny Carroll

1. raamat sarjast "Vahendaja".
Originaalpealkiri: "Shadowland"
Tõlkija: Faina Laksberg
Varrak 2004

16-aastane Susannah näeb surnuid ning vahendajana tuleb tal sageli lahendada nende pooleli olevad probleemid, et lahkunute hinged saaksid edasi teispoolsusesse minna. Taoline elu pole teismelisele tütarlapsele just kerge. 
Kui Suze'i ema uuesti armub ja abiellub, peab neiu kodusest New Yorgist päikeselisse Californiasse kolima. Korraga on tal kasuisa, kolm kasuvenda ja ta toas elutseb nägusa noormehe Jesse vaim. Ka koolis pole lood paremad - Suze'i õpetaja, isa Dominic, on samuti vahendaja ja kimpus enesetapu sooritanud neiu vaimuga, kes korraldab koolis eluohtlikke olukordi, et oma endisele poiss-sõbrale kätte maksta.

Arvamus:
Pärast "Salaringi" oli see nagu sõõm värsket õhku. Lõpuks ometi kangelanna, kes teab oma väärtust ja ei käitu nagu põrandamatt, vaid on valmis ise kõigile tuule alla tegema. Pealegi oli Susannah naljakas ja see oli nii armas, kuidas ta oma kasuvendadele hüüdnimed pani. Suurepärane, Suze.
Kuna olen viimasel paaril aastal kuulanud mitmeid loenguid probleemsetest noortest, kes on hädas reaalsuse tajumisega, siis nägin selles raamatus peale paranormaalse aspekti ka kurba reaalsust ning see muutis loo  paremaks.
Mul on juba plaanis ka sarja teisi raamatuid lugeda. Ma lihtsalt pean teada saama, kas Doktoril oli Jesse suhtes õigus ning mis seiklused neid veel ees ootavad. Kummalisel kombel on eesti keeles olemas sarja kolmas osa, kuid teist ei tõlgitud. Imelik. Eks ma pean siis inglise keeles lugema.

Hinne: 4 / 5
Sarja raamatud:
"Varjuriik"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...