reede, 22. november 2013

"Theodore Boone: lapserööv" - John Grisham

2. raamat sarjast "Theodore Boone".
Originaalpealkiri: "Theodore Boone: The Abduction"  
Tõlkija: Anne Kahk
Varrak 2012

Theo parim sõber April kaob keset ööd oma magamistoast. Kui paanika linna haarab, peab poiss kasutama kogu oma nutikust, et April üles leida.

Arvamus:

Grisham rõhutab selles raamatus Theo ja Aprili kodude erinevust. Theol on kaks armastavat vanemat, stabiilne kodu, koer ja perekonnas musta lamba staatuses olev, kuid igati toetav onu Ike. April on lagunenud perekonnast pärit tüdruk, kes peab kirjavahetust vangis viibiva ohtliku kurjategijaga ning üritab igati oma halba kodust olukorda teiste eest varjata. Võib öelda, et vankumatu sõprus Teoga on ainus kindel asi Aprili elus. Ja Theo mõistab sellise sõpruse tähendust. Tavaliselt reeglitest kinni pidav poiss on valmis Aprili leidmise nimel talle seatud piiridest üle astuma ja oma sisetunde järgi talitama.
Mulle meeldis teine osa isegi natuke rohkem kui esimene just loos leiduva sõpruse teema pärast. Tõelist sõprust kohtab elus harva ja kui sa sellise sõbra leiad, siis on ta üks suurimaid väärtusi siin ilmas. Kui kirjanik suudab paberile panna usutava loo tõelisest sõprusest, siis on see kindlasti lugemist väärt. 

Hinne: 4 / 5
Sarja raamatud:
"Theodore Boone: lapsadvokaat"
"Theodore Boone: lapserööv"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...