neljapäev, 28. november 2013

"Rock Chick" - Kristen Ashley

1. raamat sarjast "Rock Chick"
Peategelased: Indy Savage ja Lee Nightingale

Politseiniku tütar ja rokitibi Indy Savage on aastaid Lee Nightingale'i armunud olnud, kuid too pole kunagi neiu lähenemiskatsetele tähelepanu pööranud. Kui Lee lõpuks Indy'le ütleb, et ta pole huvitatud, otsustab neiu uue lehekülje pöörata. Ta lisab päranduseks saadud kasutatud raamatute poele kohvipoe ning hakkab Leed vältima. Mööduvad aastad, mil Lee ja Indy kohtuvad vaid oma perekondade ühistel üritustel.
Kui Fortnumi barista Rosie kaotab kotitäie teemante ning kurjategijad teda kohviku ees tulistavad, sekkub Indy ning satub jamasse, millest vaid Lee Nightingale'i taoline karm kutt teda päästa võib. Järgnevad inimröövid, tulistamised ning ägedad vaidlused Leega, kes on ühtäkki Indyst vägagi huvitatud.

Arvamus:
Ingliskeelne ütlus "Everyone has the right to be stupid... it's just that some people abuse the privilege" käib täpselt selle raamatu kohta. 
Tegu oli naljaka looga, kuid raamatu kangelanna, kui teda saab üldse nii nimetada, oli tõeline tuulepea, kes end ise tobedatesse ja sageli ohtlikesse olukordadesse sättis. Süda oli Indyl õiges kohas, kuid enesealalhoiuinstinkt puudus täielikult. Alguses olin ma rabatud, kui domineeriv, ülbe ja käsutav Lee oli, aga üsna varsti taipasin, et vaid nii suutis ta Indyt natukenegi ohjes hoida ja ennetada oma kallima enneaegset surma. Kui üldse on raamatute maailmas tegelane, kelle kohta käib ingliskeelne lühend "tstl", siis on selleks Indy.
Autori stiil vajas natuke harjumist, aga kui rütmi kätte sain, läks lugemine ladusalt. Raamatus on palju vandumist, omajagu slängi ja seksi ning palju viiteid popkultuurile, eriti aga muusikale, sest tegu on ometi rokitibiga. Oh, ja tohutult on juttu riietest. Lausa jaburalt palju. Indyl on oma rokitibi stiil ning iga riietust peab ta lugejale peensusteni kirjeldama, et me saaksime veenduda, kui viimase peal ta kõigil raamatu lehekülgedel (389 lehekülge) välja näeb.
Sellele vaatamata meeldis mulle lugu väga. Kui ma just silmi pööritades ei mõelnud, milline udupea Indy oli, siis naersin ma ohjeldamatult või hoidsin põnevusest hinge kinni.

Hinne: 3 / 5
Sarja raamatud:
"Rock Chick"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...