pühapäev, 10. november 2013

"Õnnemäng" - Felix Francis

Originaalpealkiri: "Dick Francis's Gamble"
Tõlkija: Toomas Taul
Varrak 2012

Nicholas Foxton on endine džoki, kelle karjääri lõpetas ränk kukkumine. Nüüd töötab ta investeerimisnõustajana ning paljud ta kliendid on hobuste võiduajamistega seotud. Kui Nicholase kolleeg Herb lastakse võidusõidu ürituse ajal maha, saab Nicholas üllatusega teada, et testamendi järgi on ta Herbi ainus pärija. Üritades teada saada, miks Herb tapeti, satub peategelane segaste sündmuste keerisesse ja leiab end ühtäkki palgamõrvari eest põgenemas.

Arvamus:
Uimase algusega raamat. Kõik algab Herbi mõrvaga, millele järgneb umbes 50 lehekülge Nicholase endisest elust ning ta praegusest tööst. Seejärel toimub täielik kannapööre ning tegevustiku  tempo muutub lausa kaelamurdvaks ning lahti rullub mõnus põnevik, kus on mitmeid üllatavaid momente.
Kirjanik viitas raamatus mitmele päriselu müsteeriumile ning lõpuks muutus see tüütuks, sest osadest juhtumitest polnud ma kuulnud. Kui ei oleks olnud tõlkija märkmeid, siis oleksin ma raamatu lõpuni pimeduses kobanud või iga natukese aja tagant googeldanud, et aru saada, millest parajasti juttu oli.

Hinne: 4 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...