laupäev, 30. november 2013

"Huntide hellus" - Stef Penney

Originaalpealkiri: "The Tenderness of Wolves"
Tõlkija: Bibi Raid
Pegasus 2008

Kanada, 1867. aasta talv. Dove Riveri lähedal tapetakse jõhralt mees ning 17-aastane  poiss jääb kadunuks. Ohvri maja juurest viivad jäljed lund ja jääd täis tundrasse. Paljud linnakese elanikud arvavad, et noormees tappis mehe ning põgenes siis metsikusse loodusesse. Poisi ema on veendunud, et ta poeg pole mõrtsukas.
Otsijad asuvad teele, kuid kõigil on erinev eesmärk - kes otsib mõrtsukat, kes oma poega, kes tõendeid indiaanlaste kirjakeele kohta ja kes aastaid tagasi tundras kadunuks jäänud kahte õde. 
Kuid tundra on halastamatu ja talv täies jõus ning eesseisev rännak muudab elusid.

Arvamus:
Üks kaunima esikaanega raamatuid, mis Eestis välja on antud. Loomulikult on see minu arvamus. Olen seda aastate jooksul raamatukogus käes hoidnud ja kaant imetlenud, kuid alati on olnud tunne, et hetk pole loo lugemiseks õige. Seekord sain vaevalt raamatukogu uksest sisse, kui teadsin, et nüüd on õige aeg käes.
Lugu kulges rahulikus tempos, kuid oli äärmiselt haarav ning rääkis emast, kes talvises tundras oma poega otsides iseenda leiab. See on raamat mõrvaloo lahendamisest, kuid ka peresidemetest, armastusest ja kaotusest, valikutest ja nendega elamisest ning lõpuks ka eneseleidmisest kõige ootamatutes olukordades ja kohtades. 
Tegelased olid kirja pandud hämmastava detailirohkusega ning talvise tundra kirjeldused olid võrratud.

Hinne: 6 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...