esmaspäev, 4. november 2013

"Ellujäänud" - Dinah McCall

Originaalpealkiri: "The Survivors"
Tõlkija: Mare Tammark
Ersen 2007

Ellujäänute otsimisest kujuneb võidujooks ajaga – ja mõrtsukaga.
Kui reisijatelennuk Apalatši mägedes alla kukub, hakkavad päästemeeskonnad ellujäänuid otsima ja avastavad, et üks viieaastane poiss ja keegi naine on kadunud.
Kolmekümne kilomeetri kaugusel katastroofipaigast tekib Deborah Sanborni silme ette nägemus kahest ellujäänust, kes külmetavad, vaevlevad vigastuste käes ning on hirmul. Aastate jooksul on Deborah õppinud oma võimeid usaldama, ning ta tajub, et neid kaht tundmatut ähvardab kohutav hädaoht. Ta näeb meest, kes neid jahib, olles valmis neid tapma.
Neli põlvkonda O'Ryanite perekonna mehi on õnnetuspaigale kogunenud ja valmis otsima kadunud poissi, Johnny O'Ryanit. Tema 45-aastane vanaisa Mike O'Ryan pole kindel, mida Deborah`st üldse arvata, kuid selles lumesajus on naine ainus, kes oskab neid mägedes juhtida. Neil on nimelt käimas võidujooks ajaga ja loodusjõududega... ning peale selle on nad vastamisi mõrtsukaga, kes meeleheitlikult püüab vaikima sundida ainsaid ellujäänuid, kes olid tunnistajaiks mõrvale.

Arvamus (sisaldab spoilereid):
Äärmiselt kaasakiskuva algusega raamat, kuid lõpp muutus imalaks. Ühest õnnelikust paarist oleks täiesti piisanud. Oli kohti, kus ma hoidsin põnevusest hinge kinni, aga siis jälle pööritasin uskumatusest silmi. Kuidas on võimalik, et haavatud mees, kel pole mingeid mägedes ellujäämisoskusi, peab nii kaua lumetormis vastu ning on võimeline veel endistele sõjaväelastele vastu hakkama?  Pealegi ei meeldinud mulle, et autor draama ja emotsioonide tekitamiseks lasi kurjamil lemmiklooma pihta tulistada. Selline asjade käik ajab mul alati harja punaseks ning tavaliselt langetab ka mu hinnangut. Jääb mulje, nagu oleks autoril kahju mõnd kahejalgset tegelast tappa või haavata, aga verd ja soolikaid on vaja. Niisiis leitakse lahendus ning kasutatakse lemmikloomi, et lugejale pisar silma tuua. Nõmedus kuubis.
Kõigele vaatamata mulle lugu meeldis. Mägedes kirjeldatu oli pinev ning Molly ja Johnny põgenemine tõi kananaha ihule. O'Ryanite äng oli ka tohutult hästi kirja pandud. Surfasin natuke netis ja sain teada, et Dinah McCall on tegelikult Sharon Sala varjunimi ning eesti keelde on tõlgitud veel teisigi tema raamatuid. 

Hinne: 3,5 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...