neljapäev, 24. oktoober 2013

"Needuste allee" - Roger Zelazny

Originaalpealkiri: "Damnation Alley"
Tõlkija: Juhan Habicht
Katherine 1992

Hell Tanner on salakaubavedaja ja tapja. Viimane mees, keda inimkond kangelasena näha tahab. Kuid nüüd sõltub poole inimkonna saatus Hellist ja tema võimest läbida radioaktiivne ja mutantidest kubisev Needuste Allee, et viia kaktkuravim Bostonisse.

Arvamus:
Mind lummab mõte tegelasest, kes teiste silmis on läbinisti paha, kuid kellest olude sunnil saab kangelane. Seepärast vaatan ma ka alati Vin Dieseli filmi "Kottpime". Pole siis mingi ime, et "Needuste allee" mulle nii väga meeldis. 
Lugu ise oli üsna lihtsakoeline, kuid Hell Tanneri teekonda oli mõnus, kerge ja põnev lugeda. See raamat andis ühtlasi lootust, et ka kõige halvemas inimeses on kübeke headust. Hell tegelikult ju päästis oma venna kindlast surmast. Väga vägivaldsel viisil, aga siiski. 
Kui keegi üritab teismelist poissi lugema meelitada, siis soovitan seda raamatut. Oma kogemusest võin öelda, et 14-aastane, kes vaevu viitsib õpiku teksti läbi lugeda, oli täiesti sillas ning lõpetas loo kolme päevaga. Tagasisideks sain äärmiselt krõbeda fraasi, mis trükimusta kannatavas tõlkes tähendab, et lugu oli vinge.

Hinne: 4 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...