esmaspäev, 30. september 2013

"Vembumehe surm" - M.C. Beaton

Hamish Macbethi 7. juhtum.
Originaalpealkiri: "Death of a Prankster"
Tõlkija: Ragne Kepler
Tänapäev 2011

Jõukal Arthur Trentil on kombeks vingerpusse mängida. Ta teatab lähedastele, et on suremas, kuid kui perekond ja sugulased kohale jõuavad, leiavad nad eest täiesti kõbusa Arthuri. Külaskäigu ajal teeb vanamees oma lollide naljadega teiste elu põrguks. Pole siis ime, et ühel hommikul leitakse Arthur tapetuna.
Hamish Macbeth saabub majja teatava kahtlusega, sest ta on omal nahal Arthuri veidrat naljasoont tunda saanud. Kuid seekord on laip tõesti olemas. Üsna pea on kohal Hamishi vana vaenlane Blair, kes tahab kangesti ise Arthuri mõrva lahendada ja lisaboonusena Hamishi halba valgusesse seada.

Arvamus:
Mõnusalt lühike ja üsnagi humoorikas, kuid midagi jäi puudu. Macbethi juhtumeid lugedes on tahes-tahtmata jäänud mulje, et autor armastab väga oma pikakoivalist politseinikku, kuid mitte eriti teisi tegelasi. Hamish Macbeth pole eriline pühak, aga ta on lugejale sümpaatne ja positiivne kangelane. Kõik teised tegelased, kaasa arvatud Priscilla, on väga karikatuursed ja negatiivse värvinguga. Ohvri lähedased on  reeglina saamahimulised raisakotkad, naised, kes Macbethile külge löövad osutuvad hüsteerilisteks ja klammerduvateks naiivitarideks ning Pricilla puhul jääb mulje, et autor ei suuda otsustada, kas temast saab sarja kangelanna või hoopis mööduv nähtus Hamish Macbethi elus.
Alguses tundus kõik ju värske ja mõnus, kuid ajapikku hakkab uudsuse võlu  kaduma. Sellegipoolest oli tegu hea meelelahutusega.

Hinne:  3 / 5

Sarja teised raamatud:
"Vembumehe surm"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...