laupäev, 28. september 2013

"Sammu võrra maas" - Henning Mankell

Kurt Wallanderi 7. juhtum
Originaalpealkiri: "Steget efter"
Tõlkija: Maarja Aaloe-Laur
Varrak 2012

Kriminaalpolitseinik Kurt Wallander on oma tervise pärast mures ja otsustab eluviise muuta - korralikult toituda ja rohkem liikuda. Kuid siis tapetakse ta kolleeg ning ainsaks vihjeks tundub olevat foto kostümeeritud noortest. Kolleegi eraelu uurides leiab Kurt, et too tegeles omal käel kolme noore kadumise uurimisega. Kui  looduskaitsealalt leitakse võikalt lavastatud stseen kolme ajaloolistes riietes laibaga, peab kogu jaoskond kõik mängu panema, et tabada halastamatu mõrvar, kes pole veel oma jubedaid tegusid lõpetanud.

Arvamus:
Minu esimene Wallanderi raamat. Pärast telerist nähtud sarja ma pidin ju veenduma, kas Henning Mankell tõesti kirjutab nii hästi nagu kõik räägivad. Lugesin ja veendusin, et kirjutab tõesti. Kindlasti ei jää "Sammu võrra maas" viimaseks Wallanderi juhtumiks, mida ma loen.
Raamat oli üle mõistuse põnev, kuid kõige enam nautisin ma, kuidas Wallanderi ja ta kolleege kirjeldati. Nad tundusid oma igapäevamuredega nii tõelised. Nende kõhklused ja kahtlused, kas nad teevad oma tööd ikka nii hästi kui võimalik ja vajalik, muutsid nad mulle eriti sümpaatsemaks.
Raamatus oli üks koht, mis mulle tõeliselt hinge läks. Wallander mõtleb oma endisele kolleegile, kes ei suutnud unustada noore neiu lahendamata mõrvajuhtumit. Ning siis tunnistab mees endale, kuidas ta näeb unes oma lahendamata juhtumite ohvreid ning kuidas ta ei taha, et selle juhtumi ohvrid teda unenägudes kummitaksid. See oli omamoodi murranguline koht. Pärast seda muutus mõrvari tabamine tähtsamaks kui miski muu ning Wallander oli valmis rikkuma nii mõndagi reeglit ja isegi seadust ning käituma iseka tõprana, et vaid töö saaks tehtud. Ja kõigele vaatamata või just tänu sellele tundus ta reaalsena ning muutus loo arenedes aina südamelähedasemaks.
Seda raamatut oli tõeliselt raske käest panna.  Ja kuigi mõrvari tabamine pani mind kõva häälega juubeldama, oli lõpus isegi natuke kahju, et lugu läbi sai.

Hinne: 6 / 5
Sarja raamatud:
"Näota mõrvarid"
"Riia verekoerad"
"Valge emalõvi"
"Naeratav mees"
"Valejälg"
"Viies naine"
"Sammu võrra maas"
"Tulemüür"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...