kolmapäev, 18. september 2013

"How to Drive a Dragon Crazy" - G.A. Aiken

6. lugu sarjas "Dragon Kin"
Peategelased: Éibhear the Blue ja Izzy the Dangerous

Eibhear ja Izzy pole kohtunud pea kümme aastat. Izzy on teinud karjääri Annwyl'i armees ning  noorest naisest on saanud kindral. Eibist on aga saanud kardetud  Mi-runach sõdalane, kes saadetakse oma rühmaga täitma kõige ohtlikumaid ülesandeid.
Kuid nüüd saab Eib käsu Izzy koju toimetada, sest  neiu õe Rhi võimed on muutunud ebastabiilseks ning isegi lohede kuninganna Rhiannon pole võimeline tüdrukut aitama. Talaith loodab, et ta tütart suudab aidata võimas Nolwenni nõid, kes on ühtlasi Talaith'i ema ja Rhi vanaema. Izzy ülesandeks saab reisida Nolwennide juurde, et veenda naist, kes just emaarmastuse poolest ei hiilga,  oma abi osutama. 
Eibhear otsustab Izzy'ga kaasa minna ning nii algab teekond, mille kestel nad loodetavasti suudavad omavahelised probleemid lahendada.

Arvamus:
Kuulun vähemusse, keda Eihhear'i ja Izzy lugu pole algusest peale eriti huvitanud, kuid siiski ootasin ma midagi enamat. Ärge saage valesti aru - raamat oli tõeliselt haarav. Selles oli peadpööritavaid seiklusi ja lahedat huumorit. Juttu tuli pea kõikidest lohedest ja nende kaaslastest ning lisaks tutvustas autor veel uusi ja huvitavaid tegelasi nagu Frederick (Dagmari pealtnäha tuhm ja juhm vennapoeg) ja Eibi salka kuuluvad sõdalased (või peaks ütlema palgamõrvarid). Mõnes kohas suutis autor mind loo käänakutega üllatada ning seikluste ja põnevuse poolest läks lugu sellest vaid paremaks.
Mida raamatus polnud, oli romantika ja armastus. Kui lugu oleks reklaamitut kui fantaasiat, annaksin ma kõhklematult kõrgema hinde, kuid peategelasteks oli paar, kes kõigi ootuste kohaselt pidi raamatu lõpus õnnelikult koos olema. Eks nad olid ka, aga miks, sellest ei saa ma siiani aru. Izzy ja Eib ainult kaklesid, nääklesid ja seksisid. Ning see viimane polnud midagi märkimisväärset. Kui kasutada ühe mu väga otsekohese sugulase sõnu, siis oli see rohkem "maha-taha-tänan-proua" stiilis asjaajamine.
Ausalt öeldes ei saa ma aru, miks autor selle paariga üldse vaeva nägi. Rhi võimetele ja nendega seotud probleemidele keskendudes oleks saanud vägeva loo. Vaevalt et keskse armuloo puudumine kedagi häirinud oleks, kui G.A. Aiken oleks lisanud eelmiste paaride romantilisi ja seksikaid hetki.
Tegelikult kui ma nüüd mõtlema hakkan, siis raamatus oli koht, kus mul tuli silmi unistav pilk ja mõtlesin, kui armas see oli. Kuid loomulikult ei leidnud see aset peategelaste vahel. Üks stseen terve paranormaalse armastusromaani peale. Paneb ju mõtlema.
Niisiis, tegemist on  väga hea fantaasialooga, kuid romantikat pole mõtet oodata.

Hinne: 3 / 5

Sarja raamatud kirjutamise järjekorras:
"Dragon Actually"
"Chains and Flames" raamatust "Dragon Actually"
"About a Dragon"
"Can't Get Enough"  raamatust "Everlasting Bad Boys"
"What a Dragon Should Know"
"Last Dragon Standing"
"Dragon On Top" raamatust "Supernatural" 
"The Dragon Who Loved Me"
"How to Drive a Dragon Crazy"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...