laupäev, 10. august 2013

"The Dragon Who Loved Me" - G. A. Aiken

5. raamat sarjast Dragon Kin
Peategelased: Rhona the Fearless ja Vigholf the Abhorrent 

Vigholf on Põhjaterritooriumi välgulohe. Teda on kasvatatud teadmises, et emalohed on nõrgemad ning neid tuleb kaitsta. Kuid viimased viis aastat on ta külg külje kõrval võidelnud paljude Caldwhar'i klanni naissõdalastega. Need naised on vintsked, sõjakad ning kuigi nad on heal juhul valmis välgulohesid magatama, pole nad huvitatud pere loomisest.
Rhona on ideaalne sõdur - alati valmis käsku täitma. Ta on sõdalasperekonna vanim tütar ning hoolitsenud kõigi oma nooremate õdede ja vendade eest. Kui ta saadetakse koos Vigholfiga ohtlikule missioonile, teeb ta tüütule välgulohele koheselt selgeks, et tol on parem Rhona tee pealt eest hoida. 

Arvamus:
Ma armastan seda lugu. Armastan. Pärast Keita ja Ragnari raamatut polnud ma kindel mida oodata, kuid Rhona ja Vigholf olid pärast orkaan Keitat nii normaalsed, naljakad ja armsad. Loomulikult täiesti hirmuärataval sõdalase moel. Raamat oli otsast otsani täis tempokat tegevust ja mõnusalt muhedaid hetki, mida ma sarja algusest peale nautinud olen. 
Kindlasti ei tasu sarja sellest raamatust alustada. Kuna tegelasi on aina juurde tulnud ja selles loos on neid juba tohutult palju, siis hüppab autor ühest kohast teise ja eelnevaid osi lugemata võib kergesti segadusse sattuda. Kui aga oled lugenud sarja algusest peale, siis on nii mõnus näha, kuhu tegelased oma eluga välja on jõudnud. Ma peaaegu otsustasin Keita osadest üle hüpata, aga kuna Ragnar on nii lahe tegelane, jõudsin otsusele, et Keita väikestes doosides on peaaegu et talutav. 
Selles raamatus on Annwyl viis aastat sõdinud. Ta on väsinud, tüdinud ja ihkab kogu hingest koju laste juurde minna. Niisiis otsustab ta teha midagi tõeliselt jaburat, et sõda lõpetada. Rhona ja Vigholf saadetakse Annwyli tagasi tooma ning madinast kubisev seiklus algab.
Loodetavasti kirjutab G.A. Aiken raamatu ka mässuliste kuningast. Ta õel on eriti lahe ja õudustäratav võime. Kangesti tahaks teada, milline lohe on piisavalt tugev sellise emalohe taltsutamiseks. Kahjuks on sarja järgmine raamat Eibhear'ist ja Izzyst.  Goodreadsis on paljud sellest paarist vaimustuses, kuid minu arust on nad mõlemad äärmiselt tüütud.

Hinne 5 / 5

 Sarja raamatud kirjutamise järjekorras:
"Dragon Actually"
"Chains and Flames" raamatust "Dragon Actually"
"About a Dragon"
"Can't Get Enough"  raamatust "Everlasting Bad Boys"
"What a Dragon Should Know"
"Last Dragon Standing"
"Dragon On Top" raamatust "Supernatural" 
"The Dragon Who Loved Me"
"How to Drive a Dragon Crazy"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...