laupäev, 10. august 2013

"Surm suu ääres" - Peter James

Roy Grace'i 1. juhtum
Originaalpealkiri: "Dead Simple"
Tõlkija: Lauri Saaber
Tänapäev 2012

Poissmeesteõhtunali võtab traagilise pöörde, kui peigmees Michael Harrison kaob ja ta sõbrad saavad autoõnnetuses surma. Michaeli kaunis pruut Ashley Harper on meeleheitel ja ainus mees, kes võiks juhtumile valgust heita, hoiab oma suu kinni. Juhtumit asub uurima komissar Roy Grace, kellele Michaeli kadumine meenutab ta enda valusat minevikku.

Arvamus:
Tõeliselt põnev krimka, mis suutis mind mitmel korral üllatada. Tavaliselt meeldivad mulle Agatha Christie stiilis lood, kus pätt paljastatakse raamatu viimases peatükis. Selle juhtumi puhul oli üsna pea selge, kes Michaeli kadumisest kõige rohkem võidab, kuid alati kui arvasin, et mul on lahendus käes, tõi autor loosse mõne vimkaga hoopis teise pöörde ja ajas mind taas segadusse. Michaelist kirjutades suutis Peter James väga ilmekalt olukorra kogu õudust ja ängi edasi anda. Vahepeal hoidsin lausa hinge kinni, sest minu jaoks oli lugu peaaegu liiga hirmuäratav.
Roy Grace muutus oma esimese juhtumiga kohe väga sümpaatseks. Ta on elult kõvasti räsida saanud, kuid sisemuses hea politseinik, kes ei karda kasutada juhtumi lahendamiseks alternatiivseid võtteid. Kindlasti loen ta juhtumeid ka edaspidi ning minu suureks rõõmuks andis kirjastus Tänapäev juulis välja Roy Grace'i järgmise juhtumi "Surma vaatemäng".

Hinne: 6 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...