kolmapäev, 17. juuli 2013

"Dark Embers" - Tessa Adams

1. raamat sarjast "Dragon's Heat"
Peategelased: Dylan MacLeod ja Phoebe Quillum

Dylan MacLeod on hääbuva klanni juht ning viimane puhtavereline lohe kujumuutja. Aastaid on klanniliikmed surnud kohutavasse haigusesse, millele nende ravitsejad  pole suutnud ravi leida. Kui Dylani õde sureb, otsustab mees astuda meeleheitliku sammu ning inimestelt abi paluda.
Ülikool keeldub biokeemik Phoebe Quillum'i projekti rahastamast ning naisel on vaid loetud päevad uue sponsori leidmiseks, kuid siis astub tema laborisse Dylan ning pakub miljoneid, kui naine teda ühe haiguse uurimisel aitab. 
Umbusklik Phoebe nõustub viimaks Dylaniga kaasa minema ning satub maailma, millest ta undki poleks osanud näha. Kuid kas ta suudab aidata rahvast, keda laastab kohutav taud?

Arvamus:
Kohe pärast lugemist ei osanud ma kuidagi oma tundeid sõnastada. Oli raamat lohedest ja aitas lugeda ka, aga ...  
Tegelikult läks mööda nädal ja rohkemgi ning siis hakkasid mu mõtted taas raamatu sündmuste ümber keerlema. Pean tunnistama, et kohati oli tegu päris sünge ja masendava raamatuga. Suremist kirjeldati pikalt ja üksikasjalikult ning tõenäoliselt just see muutis raamatu minu jaoks reaalsemaks kui teised samal teemal kirjutatud raamatud. Veel hullem oli, et kõiki eelolevaid sündmusi vaadates ei osanud ma kuidagi ette aimata, et just see tegelane sureb. Omamoodi šokiteraapia, mis viis mu väljaspoole tavapärasest mugavustsoonist. Omamoodi aitas sellele kaasa ka Phoebe käitumine. Teadlasena vaatles ta kliinilise pilguga haiguse kulgu ja tegi märkeid, samas kui murest murtud omaksed kalli inimesega hüvasti pidid jätma. Mingil tasandil sain ma aru, et ta tegevus oli vajalik, aga sisemuses marutasin ja mõtlesin, et see siis ongi raamatu kangelanna, kellele ma kaasa peaks elama.
Dylan oli võimekas ja austatud, kuid kogu oma rikkusele vaatamata ei suutnud ta rahvast aidata. Phoebe oli särava mõistusega teadlane, kuid ka tema oli haiguse ees jõuetu. Nad olid nii abitud, et just see muutis raamatu alguses vastuvõetamatuks. Kuid hilisemate mõlgutuste käigus koorus tõde - "Dark Embers" on väga hea algus sarjale. Jah, just nimelt sarjale. Et tervikpilti saada pean nähtavasti ka teise ja kolmanda osa läbi lugema.

Hinne: 4 / 5
Sarja raamatud:
"Dark Embers"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...