reede, 8. veebruar 2013

"Theodore Boone: lapsadvokaat" - John Grisham

1. raamat sarjas "Theodore Boone"

Strattenburgi väikelinnas elav kolmeteistkümneaastane Theodore Boone tunneb linnakese iga viimast kui kohtunikku, politseinikku ja kohtutäiturit ning ka seadust tunneb ta üllatavalt hästi. Ta tahab saada juristiks, kuid kohtusaalist leiab ta ennast isegi varem, kui ta arvata oskas. 
Külmavereline mõrvar on pääsemas õiglasest karistusest ja Theole usaldatakse info, mis aitaks mõrvari trellide taha saata. Mida teha? Keda usaldada? Kas Theol õnnestub õiglus jalule seada?

Arvamus:
John Grisham on siiani kirjutanud äärmiselt huvitavaid kohtupõnevikke täiskasvanutele. Seda enam rõõmustas mind, kui kuulsin, et autor alustas noortele mõeldud sarjaga ja et see on ka eesti keeles kättesaadav. 
Esimese raamatu läbi lugenud, pean tunnistama, et kuigi noortele kirjutatud, jagus põnevust raamatusse piisavalt.  Kindlasti tuleb arvestada, et tegu on sarja esimese raamatuga ning lõpus jääb lahtisi otsi. Jah, just nii. Muretseda pole mõtet. Sarja jätkudes tõmbab autor kindlasti need otsad kokku. Vähemalt on sellest meedias juttu olnud. Sellegi poolest oli tegu huvitava lugemiselamusega. Theo teadmised olid abiks mitmele koolikaaslasele ja erinevatest seadustest ning kohtu tööst räägiti noortele mõistetavas keeles. 
Ameerika noortele, keda nende maa kohtusüsteem huvitab, on see kindlasti õpetlik lugemine. Aga põnevust ja huvi peaks see pakkuma ka meie noortele. 
Samast sarjast on eesti keeles ilmunud ka juba järgmine raamat "Theodore Boone: lapserööv".

Hinne:  4 / 5

Sarja raamatud:
"Theodore Boone: lapsadvokaat"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...