neljapäev, 17. jaanuar 2013

"Teemandilaht" - Linda Howard

Originaalpealkiri: "Diamond Bay"
Tõlkija: Jana Linnart
Ersen 2011

Rachel Jones leiab lainetest mehe, keda on tulistatud. Koera abiga õnnestub mehel naine koju lohistada. Rachel aimab, et tegu võib olla ohus oleva valitsuse agendiga ja ta peidab mehe ära. Üsna varsti ilmuvad välja mehed, kes oma sõnul otsivad rannast kurjategijat.
Kell Sabin tuleb Racheli majas teadvusele ja ei tea, kus ta on. Vähehaaval hakkab ta Rachelit usaldama, kuid siis taipab ta, et on oma kohalolekuga naise ohtu seadnud.

Arvamus:
Mind pani alguses lugu muigama. Kui tõenäoline on, et naine õngitseb merest välja haavatud mehe ja järeldab kohe, et tegu on spiooniga. Kuid autor on suutunud sellele üsna tõepärase selgituse leida - Rahcel on endine ajakirjanik, kes on minevikus nii mõnegi valgustkartva loo otsa komistanud ja nii ka lähedase inimese kaotanud. Samuti on tegu natuke vanamoodsa looga, ikkagi kaheksakümnendate lõpp, ja tehnika pole see, mis praegu.
Üldkokkuvõttes mulle raamat meeldis. Lugu oli põnev ja sai loetud ühe õhtuga.  Tegelased olid armastusromaani kohta päris arukad ja loomulikult võitis Joe mu südame.

Leidsin, et see pole ainus raamat, kus Kell Sabin seikleb. Eesti keeles on ilmunud raamat "Kesköine vikerkaar", kus Kell Sabin on kõrvaltegelane. Ajaliselt toimub tegevus enne raamatu "Teemandilaht" sündmusi. 

Hinne: 4 / 5

Omavahel seotud raamatud:
"Kesköine vikerkaar"
"Teemandilaht"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...