pühapäev, 20. jaanuar 2013

"Südametemurdja" - Julie Garwood

1. raamat sarjast "Buchanan"
Originaalpealkiri: "Heartbreaker"
Tõlkija: Hugo-Tanel Kaasik
Ersen 2001

Psühhopaat astub pihitooli ning kirjeldab vaimulikule üksikasjalikult, kuidas ta noore naise tappis. Samuti avaldab ta, et on oma järgmise ohvri juba välja valinud ning selleks on vaimuliku õde Laurant.
 Paanikas isa Tom võtab ühendust oma parima sõbra, FBI eriüksuses töötava Nick Buchanan'iga ning palub mehel oma õde kaitsta. Nick, kes on pärast rasket juhtumit just puhkusele minemas, ei saa keelduda. Nii leiab mees end Holy Oaksi linnakeses teesklemas Lauranti kallimat ja püüdmas mõrvarit, kes võib olla ükskõik kes linna meeselanikest.

Arvamus:
Raamatu algus oli jube ja põnev. Külmavärinad jooksid mööda selga, kui kurjategija Tomile pihtis, mida ta tegi ja mis tal veel kavas on. Isa Tomi õudust oli ridade vahel selgelt tunda. Hoidsin hinge kinni mõeldes kui põnev see raamat küll olla võib...
Ja siis tutvustas autor loo kangelannat ning mu kaardimajake lagunes koost. Laurant oli tüüpiline printsessi materjal - kaitsetu neidis, kelle poole kõik mehed õhkasid. Samuti oli tal nõme komme vestlusesse ära eksida. Teate küll seda tüüpi inimesi, kes, kui neilt aega küsida, hakkavad pajatama vanaisa kellast, mis käis tõrgeteta 75 aastat. Nick ja Tom olid reaalsemad tegelased. Ma sain aru Tomi murest oma noorema õe pärast ja isegi Nicki vajadusest asju pidevalt kontrollida. Miks ta selleks Lauranti voodisse pidi ronima, jäi selgusetuks.
Kuid kui kõik kokku panna, siis jäi lugu lahjaks. Tegelastes polnud vajalikku sügavust, mõnes kohas raamat venis, kohati toimus tegevus välkkiirelt ja Lauranti ning Nicki armulugu oli lausa naljanumber. 

Hinne: 2,5 / 5

Sarja raamatud:
"Südametemurdja"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...