neljapäev, 24. jaanuar 2013

"Snoobi surm" - M. C. Beaton

Hamish Macbethi 6. juhtum.
Originaalpealkiri: "Death of a Snob"
Tõlkija: Maria Lepik
Tänapäev 2012

Hamish on jõulude ajal tõbine ja masenduses. Tema perekonda külastab pühade ajal tädi, kes Hamishit ei salli ning kodurahu huvides palub ema, et Hamish seekord jõuludeks koju ei tuleks. 
Kuid siis teeb Priscilla sõber Jane Macbethile ettepanek jõulud  Eileencraigi saarel Lustlik Rändleja sanatooriumis veeta. Loodetud mõnusast äraolemisest ei tule midagi välja, sest saareelanikud on vaenulikud ja külaliste hulgas on snoobist proua, kes kõiki ainult kritiseerib. Kui naine leitakse murdunud kaelaga kaljudelt, asub Hamish juhtumit uurima.

Arvamus:
Mulle meeldis selle raamatu õhustik - jõulud kusagil kaugel Põhjameres oleval saarel. Karm kliima ja veelgi karmimad inimesed ning kõige selle keskel "kerglaste elukommetega" inglanna sanatooriumi pidamas. Ideaalne koht kellegi maha koksamiseks. Loomulikult oli tegelasteks äärmiselt kirju kamp ning Hamish oli võrreldes eelmise raamatuga oma teravuse tagasi saanud. Seekord oli tal isegi kena partner, kellega koos juhtumit uurida.
Kohati oli lugu ettearvatav, kuid paaril korral suutis autor mind üllatada. Olen taas ree peal ning loen kindlasti ka Hamish Macbethi seitsmendat juhtumit.

Hinne: 4 / 5

Sarja raamatud:
"Klatšimoori surm"
"Kaabaka surm"
"Uustulnuka surm"
"Täiusliku naise surm"
"Kõlvatu naise surm"
"Snoobi surm"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...