pühapäev, 20. jaanuar 2013

"Kauboi ja Wills" - Monica Holloway

Originaalpealkiri: "Cowboy and Wills: A Love Story"
Tõlkija: Eva Luts
Fantaasia 2011

Autor pajatab raamatus oma autistliku poja Willsi ja kuldse retriiveri Cowboy sõprusest.

Arvamus:
Olen üritanud oma arvamust kirja panna pea poolteist kuud, kuid alati jääb sõnadest puudu.
"Kauboi ja Wills" on väga avameelne raamat armastusest ja sõprusest ning ühe perekonna raskustest oma pojale pandud diagnoosiga leppimisel.
Willsile pannakse autismi spektri häire diagnoos kui ta on kolmene. Segaduses ja vapustatud ema viib poja lemmiklooma poodi ning ostab talle akvaariumi. Iga uue kriisi korral seab ema taas sammud lemmikloomapoe poole ning nii koguneb aastatega Willsile terve hord lemmikuid, kelle eest hoolitseda. Tegelikult tahab poiss aga kutsikat. Ning kui Wills on kuuene saab ta lõpuks ihaldatud lemmiku - Cowboy.

 Ma naersin ja nutsin Willsi ja Cowboy lugu lugedes. See oli hämmastav ja vapustav lugu erilisest poisist, kes tänu oma lemmikule saab kontakti maailmaga, milles ta kohaneda ei oska. See oli lugu vanemate ängist ja murest oma lapse pärast ning tohutust armastusest oma poja vastu ning loomulikult on see raamat lustaka koera mälestuseks, kel polnud aimugi, kui suureks õnnistuseks ta sellele perele oli.
Koerad on hämmastavad olendid. Mu enda parim sõber hüppas just voodile ja loodab, et  ma ei märka, kuidas ta tekki tõngub, et selle alla pugeda. Nad on lojaalsed ja armastavad sind kõigele vaatamata. Ja ole sa siis milline tahes annavad nad su elule tohutult palju juurde.
See raamat on lootusest, et ükskõik kui hull on olukord ja kui halvad kaardid saatus sulle jagab, on alati võimalik midagi ära teha. Ning sammud paremuse poole, ükskõik kui väiksed need on, on alati rõõmustamist väärt. Alati tuleb loota ja uskuda.

See pole just see, mida ma algselt kirja tahtsin panna. Kuid siin see on. Ma soovitan seda raamatut kõigile. Uskuge, see on unustamatu lugu sõprusest ja armastusest.

Hinne: 6 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...