neljapäev, 24. jaanuar 2013

"Darker after Midnight" - Lara Adrian

10. raamat sarjast "Midnight Breed"
Peategelased: Sterling Chase ja  Tavia Fairchild

Sajandeid on vampiirid salaja inimeste kõrval elanud ja tegutsenud, kuid nüüd ähvardab neid paljastamine. Vampiirsõdalased peavad Dragose peatama enne, kui mehe võimuiha ja maailmavallutuse plaanid viivad katastroofini. 
Konflikti keskel on verejanuga võitlev Sterling Chase, kes pärast untsu läinud missiooni annab end võimudele üles, et oma kaaslasi ja nende peresid päästa.
Tavia Fairchild on politseijaoskonnas tuvastamas kurjategijat, kui too neidu tolle ülemuse eest hoiatab. Sterling on kindel, et Tavia on midagi erilist ja naist ähvardab oht. Kuigi trellide taga, otsustab vampiirsõdalane teha kõik, et Taviat kaitsta. Ta esimeseks sammuks on põgenemine.

Arvamus (sisaldab taas spoilereid):
Tegu pole sarja viimase raamatuga, kuid selle etapi otsad tõmmatakse kokku. Lugesin internetist, et järgmises raamatus tegutseb noorem põlvkond ja tegevus toimub paarkümmend aastat hiljem.
Nüüd siis natuke raamatust ka. Lara Adrian on alati osanud põnevust kruvida ning selles osas ta lausa ületab ennast. Süvenesin raamatusse ja ega enne ei suutnud lõpetada, kui viimane sõna sai loetud. Chase'i ja Tavia loos juhtus kogu aeg midagi ja üllatusi oli palju. Ning lõpuks ometi saabus Dragose viimne tunnike. Oli juba aeg. Viimase paari osa lugemise ajal on mul pidevalt kulm kortsus olnud, sest iga kord kui vampiirsõdalased suudavad Dragose plaanidesse mõra lüüa, tuleb see kaabakas uue ja hullema nükkega lagedale. Pean tunnistama, et ootasin Dragose lõpuga seoses suuremat tulevärki, aga lepin ka sellega, et see psühh enam kusagilt maniakaalselt naeru lõkerdades välja ei karga.
Raamatu kangelased Tavia ja Chase meeldisid mulle väga. Otsustasin seekord armulugu mitte mainida ja leppida sellega, milles Lara Adrian on ületamatu  - põnevusega. Chase'i heitlus verejanuga oli tohutult hästi kirja pandud ja ega ma sada protsenti kindel polnud, kas ta tuleb sellest võitjana välja või ei. Lucani ja Tegani puhul sellest küll räägiti, kuid tunduvalt vähem ja kergemas võtmes. Selles osas on verejanu kõigi oma õudustega eesliinil.
Olin kindel, et saan lisada raamatu oma lemmikute hulka, kuid siis jõudsin epiloogini, mis oli imal ja jubedalt üle suhkrustatud. Pärast väga sünget ja põnevat sarja oli see lausa kohatu. Probleemid olid lahendatud ja kõigi elu näis lõputu roosamannana. Eriti häiris mind, et Chase

Sarja parim raamat äärmiselt viletsa epiloogiga.

Hinne: 4,5 / 5

Sarja raamatud:
 "Kiss of Midnight"
"Kiss of Crimson"
"Midnight Awakening"
"Midnight Rising"
"Veil of Midnight"
"Ashes of Midnight"
"Shades of Midnight"
"Taken by Midnight"
"Deeper than Midnight"
"Darker after Midnight"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...