reede, 25. jaanuar 2013

"Amaury's Hellion" - Tina Folsom

2. raamat sarjast "Scanguards Vampires".
Peateglased:  Amaury LeSang ja Nina

Amaury on neetud. Ta tunneb teiste emotsioone ja kannatab seepärast pidevate peavalude käes. Ainus ajutine "ravim" on seks, mis valu talutavaks muudab. Kui ta kohtab Ninat avastab ta üllatusega, et pidev valu ja teiste emotsioonid on kadunud. Kõik oleks lausa roosiline, kui Ninal poleks plaanis Amaury tappa. Naine süüdistab Amaury'd ja teisi Scanguards kompaniiga seotud vampiire oma venna surmas.

Arvamus:
Kahtlesin päris kaua, kas lugeda sarja teist raamatut. Amaury tundus esimeses raamatus " Samson's Lovely Mortal" liiga isane ja üleliia jõuline. Lugu oli aga piisavalt huvitav ja ma lugesin selle läbi.
Amaury'st lähemalt teada saades ei tajunud ma teda enam jõhkra ja tundetuna, vaid probleemse mehena, kes üritab iga hinna eest oma elu elada ja jätta sõpradele mulje, et kõik on korras. Mulle meeldis ta omamoodi huumor ning kuidas ta Nina oma lähenemiskatsetega segadusse ajas. Ma imetlesin Nina lojaalsust vennale ja ta ettevõtlikkust ise arved klaarida. 
Mis mind raamatu juures ärritas, oli Amaury sõprade suhtumine. Esimeses osas kõik noogutasid heakskiitvalt, kui ilmnes, et Delilah mõjub Samsonile hästi. Amaury puhul olid eranditult kõik vampiiri sõbrad vastu ta suhtele Ninaga. Loomulikult polnud see traditsiooniline suhe. Nina ütles alguses selgelt välja, et ainus hea vampiir on surnud vampiir. Kuid samas ei kiirustanud ta ka liigselt Amaury tapmisega. See pidi ju midagi näitama.  Amaury tegi vigu ja vahepeal oli teistel tõesti põhjust kahelda, kuhu see suhe välja viib, kuid  neile näis kompanii alati tähtsam olevat, kui sõbra heaolu. Nad eeldasid, et mees toob äri jaoks ohvreid, kuid samas ei usaldanud ei Amaury otsustusvõimet ega arukust.
Kõigele sellele vaatamata leian, et tegu on omapärase vampiirisarjaga, mida tasub lugeda. Millal kolmanda osani jõuan, seda veel ei tea.

Hinne: 3,5 / 5

Sarja raamatud:
"Samson's Lovely Mortal"
"Amaury's Hellion"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...