pühapäev, 2. detsember 2012

"Viimane aus naine" - Nora Roberts

 1. raamat O'Hurleyde sarjas.
 Peategelased: Abby O'Hurley ja Dylan Crosby

Originaalpealkiri: "The Last Honest Woman"
Tõlkija: Jana Linnart
Ersen 2012

Viimased aastad on Abby O'Hurley kolkas lapsi ja hobuseid kasvatanud. Kuna ajad on kehvad nõustub ta viimaks kirjastuse pakkumisega ning tema majapidamisse saabub küüniline Dylan Crosby, et Abby varalahkunud mehe elulooraamat kirjutada.
Dylan on kindel, et Abby annab talle etendust. Pole võimalik, et kuulsa võidusõitja lesk, kes peaks karusnahkades ja juveelides suplema, peab vaikses maakohas hobusetalli. Naine varjab kindlasti mingit räpast saladust ja Dylan on nõuks võtnud see välja uurida.

Arvamus:
Ei saa ma Nora Robertsist üle ega ümber. Tütarlapsesest sirgus naine just tema lugusid lugedes ja nii on need jäänud omamoodi süütuks paheks. "Viimane aus naine" on üsna vana Robertsi lugu. Esmakordselt ilmus see Ameerikas 1988. aastal ning tutvustas O'Hurleyde värvikat perekonda.
Mamma ja Papa O'Hurley on estraaditähed, kes ühest pisikesest teatrist teise rännates elatist teenivad. Nii on nad oma lapsed -  poja ja kolmikutest tütred kohvrite otsas elades üles kasvatanud. Sarja esimene raamat räägib keskmisest kolmikust Abbyst, kuid lühivisiidi teevad ka ta pöörased vanemad ning kuulsustest õed.
Mulle meeldis nii lugu, kui ka suurem osa tegelastest. Abby pojad olid tõeliselt lahedad sellid. Nende stseenide ajal oli Robertsi kirjutamisannet kõige rohkem tunda. Ka Abby õed näisid üsna sümpaatsed olevat. Abby isast lugedes valdasid mind vastakad tunded - ühest küljest oli ta äärmiselt sümpaatne, kuid teisest küljest vaadatuna jälle täiesti tarbetu logard, kes isegi oma kohvri tassimisega hakkama ei saanud. Dylan tundus liiga kalestunud. Ta tuli Abby majja Charlie elulugu kirjutama ise naist tundmata, kuid eeldas kohe, et Abby mängib süütukese rolli ja valetab talle. Eks ta loomulikult tegi seda ka, kuid  Abbyst võis omamoodi aru saada. Ta tahtis, et poegadel oleks kasvades isast positiivne ettekujutus. Õnneks hakkas Dylan ajapikku muutuma ning ma hakkasin raamatut aina rohkem ja rohkem nautima. Ning siis mulle väga ootamatult sai lugu otsa. Hämmeldus missugune.
Novembris ilmus Ersenilt sarja teine osa "Tantsib vilepillipuhuja kannul", mis räägib Maddy loo.

Hinne: 4 / 5

Sarja raamatud:
"Viimane aus naine"
"Tantsib vilepillipuhuja kannul"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...