neljapäev, 27. detsember 2012

"Venice Vampyr" ja "Out of Control"

"Venice Vampyr" - Tina Folsom
1. lühiromaan sarjast "Venice Vampyr".
Peategelased: Isabella Tenderini, Raphael di Santori

Lühiromaani tegevus toimub Veneetsias.  
Isabella on noor aadlidaam, kelle abikaasa uppus aasta tagasi. Kui naine näeb öises kanalis kedagi uppumas, ei kõhkle ta hetkegi, vaid sukeldub vette. 
Raphael on vampiir ning sattus kanalisse, kuna vampiire jahtiva organisatsiooni liige tõukas ta sinna. Mees on kindel, et sureb, sest vampiirid ei ole võimelised ujuma, kuid siis õngitseb Isabella koos oma gondlijuhiga ta jäisest veest välja. Tundes Isabella mehe sugulases ära vampiiritapja, otsustab Raphael noorele lesele külje alla pugeda, et organisatsioonist rohkem teada saada. Kui Raphael Isabella elu ja maine ohtu seab, ei jää tal muud üle, kui oma kauni päästajaga abielluda.

Arvamus:
Lugesin seda  mõni aeg tagasi. Üldjoontes lugu mulle meeldis, sest Folsom oli oma vampiiridele andnud veel ühe nõrkuse, mida ma teistes vampiirilugudes kohanud pole. Selles 19. sajandi alguses toimuvas lühiromaanisarjas on vampiiride kehatihedus nii suur, et vette sattudes vajuvad nad kivina põhja. Peategelaste kohtumine ja edasi arenev lugu on hästi kirja pandud, üsna kuum ja huvitav.  Ma oleks väga tahtnud hinnata seda lühiromaani neljaga, kuid Raphaeli tekst paari lembehetkedel häiris mind kogu loo ulatudes. Ühel hetkel kutsus ta Isabellat oma ingliks ja minut hiljem juba libuks. Minu jaoks tappis see igasuguse romantika ja kire.
Omamoodi boonuseks olid Veneetsias tehtud fotod, mis olid peatükkide vahel. Kahjuks jättis mõne foto kvaliteet tõsiselt soovida.

Hinne: 3 / 5
Sildid: Tina Folson, hinne 3, Venice Vampyr, täiskasvanutele, paranormaalne armastus, vampiirid, kindle, novella
______________________________________________________________________________________

"Out of Control" - Kate Kelly
Sarja "Stolen Hearts" eellugu.
Peategelased: Serena McGregor ja Nick DeMarco

Serena McGregorile meeldib vabal ajal mööda vanade raamatute poode kolada. Kui naine ostab raamatu, mis võib osutuda harulduseks, satub ta nii kriminaalse elemendi, kui ka FBI vaatevälja. Esimene seltskond tahab raamatut ja teine kahtlustab naist sajandiröövi korraldamises.
Nick DeMarco on FBI agent, kellega Serenal oli poole aasta eest kuum suhe, mille naine järsku katkestas. Kuid Nick pole Serenat siiani oma mõtetest välja saanud. Nüüd on naine hädas ning Nick on otsustanud Serenat kaitsta ja välja selgitada, miks nende suhe lörri läks.

Arvamus:
Väga hea algusega lühiromaan, kuid lõpp oli tõeline pettumus. Kuni mingi hetkeni arenes tegevus sujuvas tempos ning kõik oli loogiline ja arusaadav. Järsku algas tohutu ruttamine ja lugu oligi läbi, jättes mulle tohutu hunniku küsimusi ja peaaegu mitte ühtegi vastust. Mõne sarja puhul see töötab, kuid seekord tekitas vaid ärritust. Sarja edasi lugema selline uisapäisa ruttamine küll ei kutsu.

Hinne: 3 / 5
Sildid: Stolen Hearts, Kate Kelly, hinne 3, armastus, kindle, novella

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...