reede, 28. detsember 2012

"The Memory of You" - Laurie Kellogg

Vietnami sõja ajal kukub leitnant Matthew Fosteri helikopter alla ja järgmised kuus aastat veedab mees Vietnami kõige hullemates vanglates. Omastele teatatakse, et mees hukkus.
Kuus aastat hiljem pääseb Matt tagasi kodumaale, kuid tal pole mälu ja piinamise tulemusena on ta välimus muutunud. Seal saab mees teada, et tal on naine, keda ta ei mäleta. Matt on kindel, et Abby on endale uue elu loonud, kuid otsustab enne oma eluga edasiminekut naist külastada.
Abby elab väikelinnas mille nimi on Redemption (Lunastus) ja kasvatab üksinda poega. Tal on hambaarstist kallim, kellega ta üsna pea abielluda kavatseb. Kuid siis ilmub naabruskonda Vietnami sõjavangist naasnud Mac ning Abby, kes siiani oma hukkunud abikaasat armastab, tunneb kohustust meest aidata.

Arvamus:
Lugu ise oli huvitav ja autor suutis väga usutavalt kirjeldada Matti muutumist Maciks ning miks keegi teda ära ei tundnud. Nähtavasti tegi Laurie Kellogg ka õige valiku, kui paigutas tegevuse 70ndatesse aastatesse, sest tänapäeva ameeriklannast kangelanna haaraks tõenäoliselt kapist relva ja hakkaks kõmmutama, kui mingi suvaline tüüp ukse taha ilmuks ja mõnepäevase tutvuse järel end ta pojale isaks pakuks.
See oligi raamatu peamine probleem. Abby oli liiga sinisilmne ja usaldav. Vahepeal oli tahtmine ta peale karjuda, kui ta oma naiivsusega üle igasuguse piiri läks. Mac vastupidi oli liiga kamandav. Mees tuli, nägi et tal on poeg ja üritas kohe Abby ja Tomi elu kontrollima hakata. Vähe sellest, ka naabripoiss Royce võeti Mac "kaitsva tiiva alla". Abby küll protestis natuke, kuid lõppkokkuvõttes tegutseti ikka nii nagu Mac ehk Matt tahtis. Ja pidage meeles, et Abby polnud ikka veel Macis oma suurt armastust ära tundnud. 
Raamatu parimateks kohtadeks olid kindlasti peatükid, kus Macile meenusid vanglaõudused või ta nägi luupainajaid. Minu arust olid need meisterlikult kirja pandud. Samuti tundusid tõepärased Maci vaevarikkad tööotsingud. Kahju, et neist nii vähe juttu oli. Usun, et nende pikem kirjeldamine oleks loo veel reaalsemaks muutnud.
Kokkuvõttes on tegu siiski päris huvitava raamatuga, mis erineb nii mitmeski mõttes teistest armastusromaanidest.

Hinne: 4 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...