reede, 21. detsember 2012

"Esimene ja viimane kallim" - Nora Roberts

2. raamat triloogiast "Boonsboro Inn"
Peategelased: Owen Montgomery ja Avery MacTavish

Originaalpealkiri: "The Last Boyfriend"
Tõlkija: Raili Puskar
Ersen, 2012

Owen Montgomery on perekonna planeerija. Tal on kindel päevaplaan, nimekirjad ja tabelid, et võõrastemaja valmis saada. 
Üle tänava asuva restorani omanik on Oweni lapsepõlve sõbratar Avery MacTavish. Avery jälgib huviga, kuidas vennad Montgomery'd vanale majal uue elu annavad, sest võõrastemaja avamine tooks uusi kliente ka tema ärisse. Restaureerimistööde käigus veedab Owen palju aega Avery restoranis paberi- ja arvutitööd tehes ning noortel tekivad sõprusest kuumemad tunded.

Arvamus:
Mõnevõrra keeruline on sellele raamatule hinangut anda. Väga rahulik ja aeglane raamat, kus põhiliseks teemaks on sisekujundus. Jah, see on raamat, kus lugeja saab peensusteni teada, millised vannid, voodid ja peeglid igasse võõrastemaja tuppa sobitatakse. Parem kui reklaamibrošüür. Ma tegelikult ootasin, et ka hinnakiri pannakse paika, kuid arvatavasti jääb see sarja viimasesse ossa. 
Nüüd aga siis Oweni ja Avery juurde. Nad on teineteist aastaid tundnud ja lapsepõlves isegi "paar" olnud. Raamatus aga hakkas sõprusest arenema armastus ja seda oli päris armas ja huvitav lugeda. Kuid siis sisustati taas võõrastemaja ning kirjeldati Hope'i ja Ryderi vahel aset leidvaid veidraid hetki ning raamatu peategelased, nende iseloom ja armumine jäid kõige selle varju. 
Pinge loomiseks tõi Nora Roberts sisse Avery ema, kuid ausalt öeldes mõjus tolle naise linnatulek ja viie-minutiline külastus halenaljakalt. See oli rohmakas ja võttis vaid silmapilgu ning pärast seda kiiret vahepala venis raamat täpselt samamoodi edasi. Natuke salapära lisas võõrastemaja kummitav vaim. Miks Roberts oma triloogiatesse üleloomulikke elemente lisab, on üsna arusaamatu.  Kuid kuna see on muutunud juba autori leivanumbriks, siis oli oodata, et kummitus Lizzie mängib ka teises osas suurt rolli. Minu üllatuseks päästis just Lizziega seonduv loo, sest pani mind mõtlema ja oletusi tegema. Kuna aga kõik jäi lahtiseks, siis pean kolmanda osa eesti keelde tõlkimist ootama, enne kui teada saan, kes Billy oli. Täiesti masendav.

Hinne: 3 / 5 
Triloogia osad: 
"Uus armastus" 
"Esimene ja viimane kallim"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...