neljapäev, 27. detsember 2012

"Chains and Flames" - G. A. Aiken

Sarja "Dragon Kin" eellugu, kuid soovitatav lugeda pärast sarja esimest romaani
Peategelased:  Bercelak the Vengeful ja Printsess Rhiannon

Lühiromaan "Chains and Flames" on tegelikult raamatu  "Dragon Actually" lõpus. Loo peategelasteks on sarja esimesest raamatust tuttava Fearghuse vanemad.Kuna see on aga üpris kopsakas lühiromaan, siis väärib see ka omaette postitust.

Rhiannon on lohede printsess. Ta ema vihkab teda, sest näeb Rhiannonis lohet, kes ta troonilt võiks tõugata. Et seda vältida, laseb ta oma tütrele peale panna needuse, mis Rhiannoni võimeid pärsib ja ta nõrgaks teeb. Kuninganna annab oma tütre alamast soost sõdalasele Bercelak'ile, et too ta tütrega ühte heidaks. Bercelak on küll kuningannale alati ustav olnud, kuid salaja on lohe juba aastaid printsessi armunud olnud.

Arvamus:
Kummalisel kombel nautisin ma seda lugu rohkem kui Annwyli ja Fearghuse oma. Rhiannon oli juba printsessina äärmiselt kangekaelne ja tema sõnasõjad Bercelakiga tõid mulle pidevalt naeratuse näole. Kui romaanis "Dragon Actually" kujutati Bercelaki pahura vana lohena, siis lühiromaanis "Chains and Flames" oli ta küll sama surmav, kuid selle alt kumas läbi mänglev pool, mis mulle tohutult meeldis. Kuigi pean tunnistama, et mängud, mida see paar magamistoas (koopas) mängisid, panid mu punastama.
Väga  lahe lühiromaan sellegi poolest.

Hinne: 4 / 5
Sarja raamatud selles järjekorras nagu G. A. Aiken kirjutas:
"Dragon Actually"
"Chains and Flames" raamatust "Dragon Actually"
"About a Dragon"
"Can't Get Enough"  raamatust "Everlasting Bad Boys"
"What a Dragon Should Know"
"Last Dragon Standing"
"Dragon On Top" raamatust "Supernatural" 
"The Dragon Who Loved Me"
"How to Drive a Dragon Crazy"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...