neljapäev, 29. november 2012

"Tunnistaja" - Nora Roberts

Originaalpealkiri: "The Witness"
Tõlkija: Maia Planhof
Ersen 2012

Ema trotsides läheb 16-aastane Elizabeth koos sõbrannaga ööklubisse ja kohtub seal noormehega, kes nad oma majja kutsub. Erutava seiklusena alanud öö lõpeb mõrvade ja paaniliselt põgeneva Elizabethiga.
Kaksteist aastat hiljem elab ta Abigail Lowery nime all väikelinnas, loob keerulisi turvasüsteeme ja ei lähe kuhugi ilma relvata. Siis aga hakkab linnakese politseiülem Brooks Gleason naise ülima täpsusega ülesehitatud maailma alustalasid kõigutama.

Arvamus:
Eelmise aasta lõpus näis, et Nora Robertsil oleks aeg pensionile jääda. Kuid siis suutis ta mind üllatada raamatuga "Uus armastus"
Romaaniga "Tunnistaja" lõi ta mu lausa jalust. Tagasi oli Roberts, kes oskas luua huvitavaid tegelaskujusid, põnevaid olukordi ja meeldejäävat armulugu.
Juba esimesi lehekülgi lugedes taipasin, et olin sattunud kullasoonele. Ma elasin kaasa Elizabethile, kelle ema oli perfektsionist ning ei osanud oma tütart armastada. Ning kui Elizabeth ema trotsides ööklubisse läks ning ohtu sattus, hakkas Roberts pinget kruvima. Raamatu esimene osa läks nagu lennates, oli kohti, kus ma hoidsin lausa hinge kinni, sest loetu oli nii põnev.
Raamatu teises osas on Elizabeth kadunud. Möödunud on kaksteist aastat ning ühes Ameerika väikelinnas elab hoopis alati valvel, hambuni relvastatud ja suure valvekoeraga Abigail, kes programmeerib valvesüsteeme. Linnakesse naasnud Brooks hakkab salapärase Abigaili vastu huvi tundma. Ja üsna varsti taipab Abigail, et ei saa enam sümpaatset politseiülemat oma elust välja. Teises osas ei olnud enam kogu aeg sellist peadpööritavat põnevust. Rõhuti hoopis peategelaste suhte kujunemisele ja teineteise tundma õppimisele. Ka seda oli väga huvitav lugeda. Mõlemad tegelased olid sümpaatsed ja tugevad isiksused ning nendele oli lausa lust kaasa elada. Mulle meeldis, kuidas Brooks tasapisi Abigaili usalduse võitis ja lõpuks oma armastatu kõigest ning kõigist ettepoole asetas. Raamatu lõpp muutus taas väga põnevaks ning Roberts tegi fantastilise töö kõiki otsi kokku sidudes. Viimaseid lauseid lugedes pani vaid ohkama, et raamat juba läbi sai.
Mul on plaanis raamat mõne aja pärast uuesti läbi lugeda, sest kardan, et suures õhinas jäid mõned asjad märkamata. Võimalik, et lisan siis postitusele ka mõned ütlused.

Hinne: 6 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...