reede, 30. november 2012

"Tagasitulek" - Dick Francis

Originaalpealkiri: "Comeback"
Tõlkija: Piret Usin
Varrak, 2009

Diplomaat Peter Darwin suundub Jaapanist koju Inglismaale ning teeb vahepeatuse Ameerika Ühendriikides. Seal päästab Peter vanapaari röövlite käest ning nõustub üleelamisest vapustatud paari Inglismaale vanaproua tütre pulma toimetama. Nõnda satub Peter Gloucestershire’i, kus ta väikese poisina elas. Retk lapsepõlvemaailma muutub aga ohtlikuks, kui inimesed surema hakkavad.

Arvamus:
See raamat liigutas mind väga, sest näitas nii inimeste parimaid kui ka kõige hullemaid külgi. Ma lugesin, kuidas veterinaarid pingutasid, et oma patsiente päästa ja siis keegi nullis oma julmusega kogu nende töö ning tappis kaitsetu looma. Selline abitusetunne on kohutav.

Peter viib vanapaari kohale ja tutvub vanaproua tütre kihlatu Keniga, kes on loomaarst. Viimasel ajal Kenil aga ei vea - hobused, keda ta opereerib, surevad salapäraselt ning ümberkaudsed loomaomanikud ei taha oma loomi enam Keni hoolde usaldada. Kui surema hakkavad ka inimesed, kahtlustab Peter, et keegi kasutab Keni tööd hobuste tapmiseks. Loomulikult hakkab ta ringi nuhkima ning Keni tööst aktiivselt osa võtma. Olukord muutub aga aina ohtlikumaks.
Ma pole kunagi Francise raamatustes pettuma pidanud. Nii ka see kord - tekst oli ladus ja tempo paras, peategelane oli sümpaatne ja tegevus põnev. Loomakliiniku tööd selgitati paraja põhjalikkusega, et lugeja asjadest aru saaks, kuid samas ei muutunud tekst kuivaks.  
Ainus, mis mind mühatama pani, oli raamatu romantiline liin. Ausalt öeldes oleks see võinud olemata olla. Peteri silmarõõm tundus kuidagi lame. Ainus, mis temast meelde jäi, oli must-valge riietus. See kirjeldaski teda kõige paremini, sest mingit värvi kirjanik talle küll ei lisanud.

Hinne: 5 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...