neljapäev, 29. november 2012

"Püüdlusi väärinud aare" - Sandra Brown

Originaalpealkiri: "A Treasure Worth Seeking"
Tõlkija: Peeter Villmann
Ersen, 2000

Titena lapsendatud Erin O'Shea on aastaid oma venna jälgi ajanud. Viimaks saab ta  aadressi ja seisab venna lävel San Franciscos. Kuid mees, kes ukse avab, ei käitu just eriti vennalikult. 
Lance Barrett on valitsuse salaagent, kes uurib suurt rahariisumist. Tema ülesandeks on leida Kenneth Lyman ning varastatud raha. End Lymani kodus sisse seadnud mees ei suuda otsustada, mida peale hakata ukse taha ilmunud noore naisega, kes kinnitab, et on jooksus Kenneth Lymani kauakadunud õde.  Kahtlustades, et Erin võib rahariisumisega seotud olla, sunnib Lance naist endaga koos Kennethi majas elama ning loomulikult lendab varsti peategelaste vahel sädemeid.

Arvamus:
Leidsin raamaturiiulilt väikse raamatu, mille kaanepilt tundus tuttav, aga sisust ei mäletanud ma midagi. Pärast paari peatükki teadsin, miks ma loost midagi ei mäletanud. Polnud midagi mäletamisväärset. Peategelane oli ennast täis jõhkard, kes pidevalt Erinile oma tahet peale surus. Loo niinimetatud kangelanna oli aga tõeline draamakuninganna. Kogu ta tekst tundus nii üle paistutatud ja võlts. Lootsin, et loos on mõnevõrra põnevust ja tegelased hakkavad rahariisumist uurima, kuid tegelikult tiirles lugu vaid Erini ja Lance'i teineteise ihaldamise ümber. Lõpuks hakkasin ma neid peatükke, kus peategelased vaid teineteise järele ohkisid, lausa vahele jätma.

Hinne: 1 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...