neljapäev, 29. november 2012

"Pride Mates" - Jennifer Ashley

1. raamat sarjas "Shifters Unbound"
Peategelased: Kim Fraser ja Liam Morrissey

Kaksümend aastat tagasi otsustasid kujumuutjad ellujäämise nimel end inimkonnale avalikustada. Oodatud aksepteermise asemel ootas neid ees tagakiusamine. Nüüdseks on kujumuutjad sunnitud elama oma linnades (Shiftertowns). Neile on keelatud uusim tehnoloogia, head töökohad, õppimine enamikes ülikoolides. Samuti peavad kõik kujumuutjad kandma ümber kaela võru, mis nende agressiivsust kontrollib.
Kim Fraser on kaitseadvokaat, kelle klienti - noort kujumuutjat - süüdistatakse oma inimesest kallima mõrvas. Kuigi Kim on kuulnud lugusid metsikutest loomadest, keda ainult kaelavõru tagasi hoiab, usub ta Briani süütusesse. Avalikkus on aga noore mehe juba süüdi mõistnud ja nõuab verd.   Otsides abi Briani päästmiseks läheb Kim Shiftertowni Liam Morrissey jutule ning komistab seal saladustele, milledest inimkonnal aimugi pole. 


Arvamus:
Mulle jäi silma raamatu tutvustus, kuna tavaliselt on kujumuutjad raamatutes kas peidus või siis ühiskonnas äärmiselt jõuline, kardetud, kuid siiski aktsepteeritud osa, keda tavainimesed mingil viisil kontrollida ei suuda. Selles raamatus oli aga lausa vastupidi. Kujumuutjad olid küll kardetud, kuid samas ka rõhutud vähemus, keda tavainimesed sihikindlalt terve portsu totakate reeglite ja seadustega taga kiusasid. Selline maailm tundus äärmiselt julm nii kujumuutjatele kui ka kõikidele inimestele, kes kujumuutjatega läbi käisid, sest ka neile vaadati viltu. 
Mulle meeldis autori loodud maailm ja kujumuutjate otsus kokku hoida ning ellu jääda. Lugu oli huvitav ja kohati lausa põnev, kuid midagi jäi nagu puudu. Ja seda just peategelaste suhtes  - ma ootasin Kimilt  ja Liamilt rohkem tundeid ja seda midagit, mis paari tõeliselt meeldejäävaks muudab.
Hetkel on plaanis sarja lugemist jätkata.

Hinne: 3,5 / 5

Sarja raamatud:
"Pride Mates"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...